Czy uczniowie wrócą do szkół w tym roku? Premier Mateusz Morawiecki mówi, kiedy się tego dowiemy

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że matury zostaną przygotowane w bardzo profesjonalny sposób. Szef rządu mówił o tym podczas wywiadu udzielonemu kanałowi "MaturaToBzdura" w serwisie YouTube. Matury rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty - 16 czerwca.

Mateusz Morawiecki został zapytany o to, jakie środki bezpieczeństwa, w związku z epidemią koronawirusa, zostaną podjęte w trakcie egzaminów dojrzałości.

Na pewno wszystkie szkoły w dobry sposób przygotują odpowiednie dystanse pomiędzy uczniami. (...) Ponadto będą zdezynfekowane wszystkie sale

- powiedział premier. Dodał, że zdający będą musieli przyjść w maseczkach, ale podkreślił, że na czas egzaminu będą mogli je zdjąć.

 

Szef rządu poinformował również, że jeszcze nie wiadomo, czy w tym roku szkolnym wrócą normalne lekcje.

Czy jeszcze w tym roku, w kolejnym tygodniu, wrócimy na te trzy tygodnie, ostatnie tygodnie czerwca, czy nie, to wraz z panem ministrem zdrowia, z panem ministrem edukacji podejmiemy tę decyzję w ciągu najbliższego tygodnia, dziesięciu dni

- stwierdził Mateusz Morawiecki.

Znoszenie obostrzeń

Od poniedziałku uczniowie klas od I do III w szkołach podstawowych mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach opiekuńczych. Maturzyści i ósmoklasiści mogą skorzystać z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły. Szkoły mogą zorganizować konsultacje ze wszystkich przedmiotów. Nie wszyscy maturzyści i ósmoklasiści muszą uczestniczyć w konsultacjach. Te są przewidziane dla chętnych.

Zobacz wideo Znane są już terminy matur 2020. Oto daty
Więcej o: