MSWiA chce wprowadzić nowe mandaty. Także w związku z epidemią koronawirusa. Za co można je dostać?

MSWiA chce wprowadzić nowe mandaty, m.in. niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia czy naruszenie przez przewoźnika obowiązku utrzymania środka transportu we właściwym stanie sanitarnym. Projekt rozporządzenia został skierowany do konsultacji międzyresortowych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyło wniosek o wprowadzenie do taryfikatora mandatów nowych kar. W projekcie rozporządzenia znalazły się grzywny za:

  • niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia - kara od 50 do 250 zł,
  • niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka - 500 zł,
  • naruszenie obowiązku utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości lub niestosowanie się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych - 100 zł,
  • naruszenie przez przewoźnika obowiązku utrzymania środka transportu we właściwym stanie sanitarnym - 100 zł.

Obostrzenia w związku z koronawirusem

Przypomnijmy, że w związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii policja może wystawić mandat za nieprzestrzeganie obostrzeń, m.in. za brak maseczki czy łamanie zakazu zgromadzeń. W środę rano Mateusz Morawiecki przedstawi terminarz kolejnego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii. Podane zostaną informacje dotyczące, między innymi, noszenia maseczek czy organizacji wesel.

Czytaj więcej: Kolejny etap znoszenia obostrzeń dot. maseczek i wesel. Mateusz Morawiecki przedstawi szczegóły w środę

Zobacz wideo Kontrola policyjna a obowiązek noszenia maseczek. Co się zmieniło?
Więcej o: