Rząd ma ogłosić szczegóły IV etapu luzowania obostrzeń: będą dotyczyć siłowni i kin

Na najbliższych posiedzeniach rządowego zespołu zarządzania kryzysowego mają zostać omówione zasady ograniczenia nakazu zakładania maseczek oraz wprowadzenia IV etapu odmrażania gospodarki. Dziennikarze dotarli do nieoficjalnych zasad otwarcia między innymi siłowni czy kin.

Temat zakładania maseczek w miejscach publicznych ma być poruszony podczas wtorkowego posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Ma być na nim przedyskutowany postulat złagodzenia obostrzenia do nakazu zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych (sklepach, biurach) i w komunikacji miejskiej. Według nieoficjalnych ustaleń obostrzenia nie zostaną wycofane w regionach, gdzie liczba nowych zakażeń koronawirusem nadal jest wysoka.

Szczegóły IV etapu odmrażania gospodarki mają być przedstawione w środę. Dotyczą kin, teatrów i siłowni

Rzecznik rządu w rozmowie w Polskim Radiu przyznał, że podczas najbliższego spotkania rządu mają zapaść też ostateczne decyzje w sprawie wprowadzenia IV etapu odmrażania gospodarki. Informacje w tej sprawie powinny zostać przedstawione najpóźniej w środę. - Wtedy powinny już być wskazane konkretne daty dotyczące odmrażania kolejnych obszarów życia społecznego i gospodarczego, które zostały ograniczone ze względu na tę epidemię - zapewniał Piotr Müller.

W czwartym etapie odmrażania gospodarki otwarte mają zostać między innymi siłownie czy kina. Jak wynika z ustaleń dziennikarzy RMF FM: siłownie i kluby fitness mają zostać otwarte, jednak konieczne będzie dezynfekowanie sprzętu po każdym kliencie. Możliwe też, że wyłączone z użycia zostaną prysznice.

Reżim sanitarny obowiązywać ma także w kinach i w teatrach. Te instytucje będą mogły zacząć funkcjonować, o ile zapewniona zostanie odpowiednia odległość między widzami: co drugi fotel będzie musiał być pusty.

Zobacz wideo Jak głęboki kryzys nas czeka? „Polska gospodarka ma silne fundamenty”
Więcej o: