Malbork. Dziewięć osób z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego zakażonych koronawirusem. "Baza działa normalnie"

22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku działa normalnie - wykonuje swoje zadania i podobnie jak wszystkie jednostki Wojska Polskiego przestrzega wszystkich zaleceń sanitarnych - zapewnił w niedzielę PAP resort obrony narodowej. W jednostce jest 9 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem.

W 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego aktualnie jest dziewięć potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, co stanowi mniej niż jeden proc. personelu bazy - poinformowało w niedzielę PAP Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej. "Malborska baza działa normalnie – wykonuje swoje zadania i podobnie jak wszystkie jednostki Wojska Polskiego przestrzega wszystkich zaleceń sanitarnych" - zapewnił resort.

Ministerstwo poinformowało, że przed wejściem do jednostek wykonywany jest pomiar temperatury ciała, pracownicy są zobowiązani do noszenia maseczek oraz do dezynfekcji rąk. Jak zapewnił resort, szkolenia lotnicze prowadzone są zgodnie z przyjętym planem.

Zobacz wideo Pandemia vs środowisko. Nieoczekiwane efekty dystansu społecznego i wątpliwości ekspertów

Malbork. 22 Baza Lotnictwa Taktycznego nowym ogniskiem koronawirusa na Pomorzu

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 395 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o sześciu przypadkach w województwie pomorskim. Rano Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku Tomasz Augustyniak poinformował, że koronawirusa wykryto u dwóch kobiet i dwóch mężczyzn w średnim wieku z pow. malborskiego, którzy byli wcześniej objęci kwarantanną. Zaznaczył, że ogniskiem zakażeń jest jednostka wojskowa - 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Dwa kolejne przypadki potwierdzone po południu wykryto u kobiety w średnim wieku z powiatu słupskiego i kobiety w młodszym wieku z miasta Gdynia, objętych wcześniej nadzorem epidemiologicznym. Liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na Covid-19 na Pomorzu wynosi obecnie 533 osoby. Dotychczas dwie osoby zmarły. Za wyleczone uważa się 361 osób. (PAP)

***

autor: Monika Zdziera

mzd/ par/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: