Porównywał szczepienia do komór gazowych. Bohater antyszczepionkowców bez prawa do wykonywania zawodu

Doktor Hubert Czerniak został zawieszony na dwa lata w prawach do wykonywania zawodu lekarza. Czerniak krytykuje szczepienia, co może być bardzo szkodliwe. Porównał szczepienia do ludobójstwa. Kara dla lekarza - autorytetu antyszczepionkowców jest pierwszą tak surową w takiej sprawie.
Zobacz wideo Grzesiowski: gdyby nie szczepienia, po wojnie nie byłoby połowy Polaków

Naczelny Sąd Lekarski w czwartek na dwa lata zawiesił w prawie do wykonywania zawodu dra. Huberta Czerniaka. Skazano go za podważanie sensu i krytykowanie szczepień. Lekarz nie tylko zaprzeczał aktualnej wiedzy naukowej, ale atakował szczepienia w ekstremalny sposób, m.in. porównując je do ludobójstwa. 

"Fakty" TVN cytują jego wypowiedź, w której stwierdził: "Czy mam się zgodzić na faszyzm i mordowanie ludzi, tylko przy użyciu strzykawek, a nie komór gazowych?". Krytykował także obowiązujący kalendarz szczepień.

W ubiegłym roku Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi zawiesił go w prawach do wykonywania zawodu na rok. Czerniak odwołał się do Naczelnego Sądu Lekarskiego, a teraz ten jeszcze podwyższył karę i zawiesił jego prawa na dwa lata. TVN zwraca uwagę, że to pierwsze tak surowe orzeczenie w takiej sprawie. Sąd lekarski ocenił, że Czerniak zasługuje na niego ze względu na wieloletnią działalność i "brak jakiegokolwiek umiaru"

Orzeczenie jest prawomocne. Czerniak zapowiedział, będzie wnosić kasację do Sądu Najwyższego. W oświadczeniu podziękował za wsparcie stowarzyszeniu antyszczepionkowców.  

Więcej o: