Ministerstwo Zdrowia: 97 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie żyją trzy osoby

W sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 97 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci kolejnych trzech osób. W sobotę odnotowano więc łącznie 316 nowych zachorowań, a od początku epidemii - 20 931.

W sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 97 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba zakażonych w poszczególnych województwach: mazowieckie - 40, dolnośląskie - 21, śląskie - 17, łódzkie - 12, podlaskie - 2, pomorskie - 2, a także po jednym przypadku z województw: kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci trzech zakażonych osób

"Ze względu na cztery zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE w Łodzi, odejmujemy je z wykazu" - poinformował resort w komunikacie na Twitterze. Tym samym łączna liczba wykrytych w kraju zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła do 20 931 przypadków.

Ministerstwo Zdrowia podaje również, iż w ostatnich godzinach stwierdzono śmierć trzech kolejnych osób, u których doszło do rozwoju COVID-19. To 78-letni mężczyzna z Gdańska, a także 55-letnia kobieta i 69-letni mężczyzna z Raciborza. "Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - informuje resort. Tym samym w rezultacie zakażenia w Polsce od początku epidemii zmarły łącznie 993 osoby.

W sobotę odnotowano w sumie 316 nowych przypadków zakażenia i 11 zgonów. 

Więcej o: