Szczecin. Nauczycielka przedszkola zakażona koronawirusem. Opiekowała się siódemką dzieci

Jedna z nauczycielek pracujących w Przedszkolu Publicznym numer 31 w Szczecinie została zakażona koronawirusem. Kobieta zajmowała się grupą, do której uczęszczało siedmioro dzieci.
Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?

Jak informuje Onet przedszkole jest już zamknięte, a na kwarantannę skierowanych zostało w sumie 13 osób. Wiadomość o zakażeniu jednej z nauczycielek przedszkola potwierdziło biuro prasowe Urzędu Miasta w Szczecinie.

Nauczycielka przedszkola w Szczecinie zakażona koronawirusem. Na kwarantannę wysłano 13 osób

- W związku z zaistniałą sytuacją, Miasto podjęło natychmiastową decyzję o tymczasowym zamknięciu przedszkola oraz przeprowadzeniu dokładnej dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń oraz sprzętu. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjęto ścisłą współpracę ze służbami sanitarnymi. Obecnie, zgodnie z decyzją służb, 13 osób zostało objętych kwarantanną domową. Pozostałe osoby, które znalazły się w grupie ryzyka, zostały objęte nadzorem epidemiologicznym - powiedziała Marta Kufel ze szczecińskiego magistratu.

Dalej Marta Kufel tłumaczyła, że przedszkola w Szczecinie otwarte zostały dopiero 18 maja, a władze miasta wcześniej zadbały o to, by zostały zachowane wszelkie procedury sanitarne. - Co ważne, miasto nie tylko zastosowało się do odgórnych wytycznych, ale również wystąpiło do służb sanitarnych o wydanie stosownych opinii. Zarówno powiatowy, jak i wojewódzki inspektor sanitarny zapewnili, że w Szczecinie i regionie sytuacja jest stabilna i nie istnieją przeciwwskazania do otwarcia m.in. przedszkoli - dodaje. Miasto czeka teraz na dalsze wytyczne służb dla wszystkich pracowników przedszkoli i żłobków.

Nie jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w przedszkolu. Dwa dni temu burmistrz Kępna w województwie wielkopolskim zadecydował o ponownym zamknięciu przedszkoli. Decyzja związana była z niemal trzykrotnym wzrostem zakażeń, które miały miejsce od minionego piątku. Pięć przedszkoli i trzy oddziały przedszkolne działające przy szkołach będą nieczynne w tym powiecie aż do odwołania.

Więcej o:
Komentarze (49)
Szczecin. Nauczycielka przedszkola zakażona koronawirusem. Opiekowała się siódemką dzieci
Zaloguj się
 • tezmaciej

  Oceniono 29 razy 21

  Śmieszne to polskie państwo, które nie ma zielonego pojęcia, co się dzieje.

 • goldberg

  Oceniono 19 razy 17

  Nie ważne, ważne że maseczki od kolegi dobrze się sprzedają i 140 mln dotacji przytulone.

 • niktwazny126

  Oceniono 12 razy 10

  Na kwarantannę 13 osób, ale zdaje się te osoby nie z bezludnej wyspy Dzieci wracają do rodzin, obsługa przedszkola też. No, wypłaszcza się za bardzo, teraz trzeba szkoły pootwierać, weseliska zacząć urządzać, bo u księży bieda...

 • the-only.charybdis

  Oceniono 10 razy 10

  Pisiaki nadal nie widzą potrzeby testowania pracowników żłobków i przedszkoli.

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 12 razy 10

  .
  Z takim wskaźnikiem reprodukcji wirusa, ilością testów i kondycją
  Służby Zdrowia odmrażanie czegokolwiek to przepis na pogrom.

  Byleby się wybory odbyły a potem wyborcze urny pis zamieni
  nam na te inne.

 • iremus

  Oceniono 14 razy 10

  Ciekawe ile osób faktycznie zostało zarażonych. Nie wierzę, że opiekunka rozchorowała się w przedszkolu i w tym samym dniu po paru godzinach zanim dzieci wróciły do domów znane były wyniki testu.
  Idę o zakład że ognisko epidemii liczy kilkadziesiąt osób a główne źródło nie jest znane. Ciekawe czy Szumowski albo Cieszyński już ustalili ze był to przypadek pojedynczy?

 • goldberg

  Oceniono 20 razy 10

  covid na bank mają wszystkie dzieci z grupy i wszystkie wspolnie zamieszkujące z nimi osoby oraz 85 % osób z którymi kontaktowały się w/w w najlepszym wypadku jakieś 70 zakażeń

 • moriach

  Oceniono 11 razy 9

  Pani kontaktowała się z siódemką dzieci, te dzieci maja rodzinny (zapewne mame, tate a być może i rodzeństwo). Ta mama i tata pewnie chodzili do pracy, na zakupy, może z dziećmi do parku. Ilu osobom potencjalnie mogli przekazać wirusa?

 • iremus

  Oceniono 7 razy 7

  ......Cieszyński: Zwróciliśmy się do prezydent Łodzi o przedstawienie metodologii testów wykonanych u pracowników żłobków...... link
  Pan Cieszyński uznał że badania przeprowadzone w łodzi to prowokacja polityczna. Chciałbym aby ten pan ustosunkował się do przypadku ze Szczecina.
  Idę o zakład że gdyby przeprowadzić masowe testy to liczba chorych lub ozdrowieńców w skali kraju wynosiłaby kilkaset tysięcy albo kilka milionów. Ciekawe co stoi na przeszkodzie iż epidemią nie zajmują się epidemiolodzy ale ignoranci którzy plotą co im ślina na język przynosi?
  Janusz Cieszyński (ur. 6 maja 1988[1]) – polski menedżer, przedsiębiorca i urzędnik państwowy, od 2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.......Ukończył studia z zakresu finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. Od 2009 do 2014 pracował w firmie telekomunikacyjnej Orange Polska w działach finansów i marketingu[2]....... itd,,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX