Szczecin. Nauczycielka przedszkola zakażona koronawirusem. Opiekowała się siódemką dzieci

Jedna z nauczycielek pracujących w Przedszkolu Publicznym numer 31 w Szczecinie została zakażona koronawirusem. Kobieta zajmowała się grupą, do której uczęszczało siedmioro dzieci.
Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?

Jak informuje Onet przedszkole jest już zamknięte, a na kwarantannę skierowanych zostało w sumie 13 osób. Wiadomość o zakażeniu jednej z nauczycielek przedszkola potwierdziło biuro prasowe Urzędu Miasta w Szczecinie.

Nauczycielka przedszkola w Szczecinie zakażona koronawirusem. Na kwarantannę wysłano 13 osób

- W związku z zaistniałą sytuacją, Miasto podjęło natychmiastową decyzję o tymczasowym zamknięciu przedszkola oraz przeprowadzeniu dokładnej dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń oraz sprzętu. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjęto ścisłą współpracę ze służbami sanitarnymi. Obecnie, zgodnie z decyzją służb, 13 osób zostało objętych kwarantanną domową. Pozostałe osoby, które znalazły się w grupie ryzyka, zostały objęte nadzorem epidemiologicznym - powiedziała Marta Kufel ze szczecińskiego magistratu.

Dalej Marta Kufel tłumaczyła, że przedszkola w Szczecinie otwarte zostały dopiero 18 maja, a władze miasta wcześniej zadbały o to, by zostały zachowane wszelkie procedury sanitarne. - Co ważne, miasto nie tylko zastosowało się do odgórnych wytycznych, ale również wystąpiło do służb sanitarnych o wydanie stosownych opinii. Zarówno powiatowy, jak i wojewódzki inspektor sanitarny zapewnili, że w Szczecinie i regionie sytuacja jest stabilna i nie istnieją przeciwwskazania do otwarcia m.in. przedszkoli - dodaje. Miasto czeka teraz na dalsze wytyczne służb dla wszystkich pracowników przedszkoli i żłobków.

Nie jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w przedszkolu. Dwa dni temu burmistrz Kępna w województwie wielkopolskim zadecydował o ponownym zamknięciu przedszkoli. Decyzja związana była z niemal trzykrotnym wzrostem zakażeń, które miały miejsce od minionego piątku. Pięć przedszkoli i trzy oddziały przedszkolne działające przy szkołach będą nieczynne w tym powiecie aż do odwołania.

Więcej o: