Szumowski: Decyzje o noszeniu maseczek w otwartej przestrzeni najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia

- W przyszłym tygodniu jeszcze będziemy musieli zakrywać usta i nos w otwartej przestrzeni, a decyzję o ewentualnym zniesieniu tego obowiązku podejmiemy najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia - poinformował w środę w Radiu Plus minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister, pytany o zniesienie nakazu noszenia maseczek w otwartej przestrzeni, powiedział, że jeszcze w przyszłym tygodniu będzie on obowiązywał. Decyzja o ewentualnym jego zniesieniu może zostać podjęta w połowie lub pod koniec przyszłego tygodnia.

Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów

Łukasz Szumowski: decyzje ws. maseczek najwcześniej w przyszłym tygodniu

Łukasz Szumowski zaznaczył też, że wygaszenie epidemii nie oznacza wcale spadku nowych zachorowań poniżej stu. Dodał, że trzeba przyglądać się dokładnie poszczególnym województwom. - Mamy to wypłaszczenie, tendencję spadkową, ale też tą dużą komponentą jest ognisko w kopalniach - przypomniał.

Szef resortu zdrowia wyraził nadzieję, że za kilka dni sytuacja na Śląsku zostanie opanowana. Dodał, że wśród górników przeprowadzono 30 tys. badań. Przebadano też 5 tys. rodzin górników, u których wykryto chorobę.

- One z dużym prawdopodobieństwem również są dodatnie - powiedział Szumowski. Dlatego też - jak przewiduje - "w ciągu dwóch, trzech dni będziemy jeszcze mieli wyższe liczby dodatnich wyników z tego ogniska, a potem te liczby (dotyczące nowych dziennych zakażeń - PAP) powinny spaść".

Minister, pytany o to, dlaczego nie można by przyspieszyć IV etapu luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią, zaznaczył, że każde działanie jest inne.

- Czym innym jest otwarcie parków, czym innym jest otwarcie restauracji, a czym innym otwarcie dużych imprez masowych. Tutaj efekty i skutki dla epidemii mogą być zupełnie inne - wyjaśnił.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o:
Komentarze (120)
Szumowski: Decyzje o noszeniu maseczek w otwartej przestrzeni najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia
Zaloguj się
 • frogman

  Oceniono 45 razy 41

  kiedy? wtedy, gdy firmy związane z pi$em sprzedadzą całe wagony masek

 • arreis65

  Oceniono 39 razy 33

  a te gooowniane maseczki warte 50 gr a kupione od kolegi narciarza po 50 zł - przekażcie głodującym w Afryce - pissofski bóg wam wynagrodzi !!!!

 • fryderyka

  Oceniono 28 razy 24

  Szumowina juz nachapal sie kasy za maseczki to teraz moze zniesc obowiazek ich noszenia !

 • wolak007

  Oceniono 25 razy 23

  A co, sprzedają się słabo?!...

 • marymania

  Oceniono 23 razy 19

  Nie będzie obowiązku noszenia maseczek, to zrobisz przekręt na czymś innym. Spoko wodza. Szumowski Investments zawsze na fali i z wiatrem.

 • franko66

  Oceniono 19 razy 17

  Wg Szumowskiego maski nic nie dają ,nie chronią .Ironiczny uśmiech ale jak zaczął kręcić lody z bratem na maskach to już są potrzebne!!!!

 • jael53

  Oceniono 16 razy 16

  A dlaczego w całej Polsce muszą obowiązywać jednakowe procedury? Zdaje się, że elastyczność zarządzania kryzysem jest zaletą - a tej nie widać.

 • laszczyny

  Oceniono 17 razy 15

  No przecież trzeba rudemu PISOBOLSZEWICKIEMU oszustowi gdzieś upłynnić towar brata.

  Region od 13 dni bez zachorowań ale maseczk lodziarze nie luzują.

 • hikuj13

  Oceniono 16 razy 14

  jesteś z bratem na razie rekordzistą w dojeniu kasy podatniczej
  choć myślę że są lepsi od ciebie
  co myślisz o przepadku majątku pochodzącego z przestępstwa ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX