Ministerstwo Zdrowia. 301 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 182 z nich na Śląsku

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe informacje na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Potwierdzono kolejnych 301 przypadków zakażenia oraz pięć zgonów związanych z chorobą COVID-19.

O godzinie 10 na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawiły się nowe dane na temat liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Z komunikatu resortu wynika, że stwierdzono 301 nowych zakażeń, z czego większość to przypadki z województwa śląskiego. Od początku epidemii w Polsce stwierdzono 19 569 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. 

Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?

Koronawirus w Polsce. Od początku epidemii ... zakażonych i .... zgonów

Województwo śląskie jest najciężej dotkniętym koronawirusem województwem w Polsce. Największymi gniskami choroby w kraju okazały się kopalnie. Ich pracownicy poddawani są obecnie masowym testom na obecność koronawirusa. Oprócz Śląska, w którym stwierdzono 182 przypadki zakażenia, patogen został potwierdzony także u:

 • 84 pacjentów z województwa wielkopolskiego,
 • 10 pacjentów z województwa dolnośląskiego,
 • ośmiu pacjentów z województwa opolskiego,
 • sześciu pacjentów z województwa podlaskiego,
 • czterech pacjentów z województwa pomorskiego,
 • dwóch pacjentów z województwa świętokrzyskiego,
 • dwóch pacjentów z województwa małopolskiego,
 • dwóch pacjentów z województwa lubelskiego,
 • jednego pacjenta z województwa zachodniopomorskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o zgonie pięciu osób, które cierpiały na COVID-19. To 86-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu, 89-letnia kobieta i 88-letni mężczyzna, których zgon nastąpił w Zgierzu, 77-letnia kobieta, która zmarła w  Poznaniu i 91-letni mężczyzna, który zmarł w Chorzowie. Większość zmarłych miała choroby współistniejące.

Od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce zmarły 953 osoby, u których rozwinęła się choroba COVID-19.

Więcej o:
Komentarze (101)
Ministerstwo Zdrowia. 301 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 182 z nich na Śląsku
Zaloguj się
 • kuku666

  Oceniono 49 razy 25

  Brawo! Polska jest jedynym krajem Europy, w którym po 2 miesiącach od wybuchu epidemii dalej notuje się rekordy zachorowań. A jakby tego było mało, Śląsk, ponoć opanowant (słowa M. Morawieckiego), jest NAJWIĘKSZYM ogniskiem zarażeń w całej Europie! Nawet Lombardia nie dostarcza już tylu zarażeń co maleńki Śląsk.

  I zasadnicze pytanie: na co była ta cała kwarantanna, skoro efekty wręcz żadne? Szwecja w której nie ma izolacji społeczeństwa notuje zbliżone dzienne wyniki zachorowań do Polski!
  To kolejny sygnał, by dać sobie z tym spokój. Na przykładzie śląskich górników widać, że dla zdrowych ludzi ten wirus jest nie groźniejszy od zwykłej grypy , a nawet lżejszy (Ponad 90% zarażeń w kopalniach było bezobjawowych). Średnia wieku zmarłych z ostatnich kilkunastu komunikatów MZ to prawie 80 lat, czyli porównywalnie do średniej długości życia w Polsce.

  Dlaczego zamiast trzymać w izolacji osoby z grup ryzyka, podatne na wirusa, izoluje się cały kraj skoro dla 95% społeczeństwa wirus jest niegroźny?

 • guitarra

  Oceniono 26 razy 24

  Ciąg dalszy wypłaszczenia krzywej Szumowskiego. Spektakularne.

 • bromba4321

  Oceniono 22 razy 18

  No to wypłaszczyli. Nie jest ani wypukle ani wklęśle. Jest płasko - pionowo do góry. Już wczoraj miałem przeczucia, gdy zaczęli znowu bełkotać o "wypłaszczaniu". Ile razy tak bełkoczą, tyle razy dostają od covida z liścia.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 24 razy 18

  Szumowski zamów u brata jeszcze trochę maseczek... zostało jeszcze parę milionów do wyjęcia "na żonę"... i pomyśleć że w Polsce w wiezieniach siedzą ludzie bo ukradli parę setek z kasy w jakiejś Biedrze

 • 11lech

  Oceniono 20 razy 16

  Rząd pis woli wydawać miliony na zakup testów na koronawirusa w Chinach, Korei Południowej czy Turcji, zamiast kupować w polskich firmach. Na tych kontraktach zarabiają pośrednicy – spółki powiązane z Prawem i Sprawiedliwością. A kiedy dostawa z Korei 150 tys. testów za 13,5 mln zł uległa zniszczeniu, Ministerstwo Zdrowia odmawia wskazania winnych. W kwietniu przewoźnik zniszczył 150 tys. koreańskich testów na koronawirusa, zakupionych przez polski rząd. Do tej pory nie dotarła do kraju zareklamowana partia, a rząd nie chce ujawnić nazwy przewoźnika. Rząd kupuje za dziesiątki milionów złotych zagraniczne testy, choć dostępne są znakomitej jakości i znacznie tańsze testy polskich producentów. Głównym pośrednikiem w rządowych zakupach jest firma Argenta, której założyciel i udziałowcy są blisko związani z PiS-em. Tzw. ustawa antycovidowa zniosła obowiązek przetargów, co zdaniem ekspertów sprzyja korupcji

 • hamsterx

  Oceniono 17 razy 15

  pan szumski jeszcze pełni obowiązki ministra ?

 • kasle

  Oceniono 19 razy 15

  Bezprzykladna nieudolnosc w opanowywaniu stosunkowo niskiego wyjsciowego poziomu skazenia. Problem najwidoczniej w tym, ze wirusa nie da sie skorumpowac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX