Ministerstwo Zdrowia: 188 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło siedem osób

"Mamy 188 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" - podało Ministerstwo Zdrowia we wtorek o godz. 17.30. Zmarło kolejnych siedem zakażonych osób.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą pacjentów z województw: śląskiego (113), mazowieckiego (37), dolnośląskiego (16), podlaskiego (7), łódzkiego (6), opolskiego (4), małopolskiego (2), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i pomorskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia informuje również o śmierci siedmiu osób zakażonych koronawirusem. To 82-latka z Gdańska, 68-latek z Kędzierzyna-Koźla, 59-latka z Siedlec, 88-latka i 83-latek z Warszawy, a także 83-latka i 71-latek z Bolesławca (miejscowości oznaczają miejsce zgonu).

"Większość osób miała choroby współistniejące" - dodaje resort.

Zobacz wideo Prof. Beata Javorcik o pokryzysowym scenariuszu polskiej gospodarki

Koronawirus w Polsce i na świecie

Liczba stwierdzonych przypadków zakażeń wynosi obecnie w Polsce 19 268, zmarło 948 chorych. Na całym świecie liczba zakażeń przekroczyła już 4,8 mln, zmarło ponad 318 tys. osób.

Więcej o:
Komentarze (57)
Ministerstwo Zdrowia: 188 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło siedem osób
Zaloguj się
 • kasle

  Oceniono 32 razy 18

  Pozostajemy coraz bardziej w tyle za Europa, ktora wirusa ma za soba.
  Rzad PIS poddany temu testowi, nie jest w stanie mu sprostac.
  Warunkiem przezwyciezenia wirusa jest przezwyciezenie tego rzadu, w innym razie grozi nam zapasc w kazdej dziedzinie.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 19 razy 15

  Wygaszamy! Kochani nic się nie stało, wygaszamy! Robimy tylko wśród sprawdzonych i godnych zaufania towarzyszy i koniecznie na koreańskich testach! Będzie sukces! Świętujmy! Nikt nie będzie pytał o trefne pisowskie interesy na COVID!

 • pemu

  Oceniono 16 razy 14

  Za dużo tych testów!
  No i po co?
  Suweren widzi liczby, denerwuje się, niepotrzebna taka nadgorliwość.

 • joasia.skora

  Oceniono 25 razy 13

  Czyli w sumie prawie 400 dzisiaj? Po dwóch miesiącach izolacji? No po prostu z a j e b i ś c i e. Gdyby było robionych więcej testów, to byłoby 100 razy więcej - badania przesiewowe w Łodzi są dobitne. Przez dwa lata nie wyjdziemy z tego szajsu.

 • jurek4491

  Oceniono 17 razy 11

  Rządzący KLAMIĄ , trąbią jak jest dobrze .

 • race444

  Oceniono 8 razy 8

  Tymi strasznymi cyferkami i straszeniem PiS tuszuje i zamiata pod dywan swoje nieudacznictwo i machloje. Europa wraca do normalnosci wszystkie kraje juz dawno maja przygotowane plany na czerwiec, lipiec i sierpien a u nas dalej chaos, prowizorka, dykta, tektura i kupa kaczego goowna a za chwile zacznie sie walka o koryto.

 • ksywa

  Oceniono 10 razy 8

  właściwie codziennie liczba nowych zakażeń oscyluje w okolicach 400, a min. Szumowski stwierdził dziś, że współczynnik R jest poniżej 1 (0,9) i za tydzień będzie można uznać, że epidemia wygasa; czyli jest lepiej teraz, niż jak całymi tygodniami mieliśmy przyrost dzienny w okolicach 300... Jak to było: nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne? Jakoś tak... Min. Szumowski to jednak wierny uczeń JK.

 • justas32

  Oceniono 15 razy 7

  Za Tuska Polacy tak nie umierali - za Kaczego Ruska giniemy jak muchy ...

 • yankes1968

  Oceniono 6 razy 4

  Oscyluje ciągle koło 400 i to świadczy o tym, że PiS gó... robi. Zbyt dlugi czas reakcji, powolne wyłapywanie zakażonych, za pózna izolacja, za mało testów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX