CDC: Nowa choroba, która dotyka dzieci, jest związana z koronawirusem. Burmistrz Nowego Jorku apeluje

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zaapelował do rodziców, aby przyglądali się swoim dzieciom i kontaktowali się z lekarzami w przypadku wystąpienia u nich jakichkolwiek niepokojących objawów. Ma to związek z nową chorobą, która jest powiązana koronawirusem SARS-CoV-2.

Amerykańskie Centra ds. Kontroli Chorób i Profilaktyki (ang. Centers for Disease Control and Prevention, skr. CDC) potwierdziły, że tzw. wieloukładowy zespół zapalny u dzieci (MIS-C) jest związany z koronawirusem SARS-CoV-2. Specjaliści opisują, że zespół ten może powodować obrzęk wielu narządów, w tym serca, płuc, nerek, mózgu, oczu oraz żołądka i jelit. Objawy MIS-C to m.in. gorączka, ból brzucha i szyi, wymioty, biegunka, wysypka oraz uczucie zmęczenia. Nie wszystkie dzieci, które zachorowały na MIS-C, mają takie same objawy - czytamy na stronie internetowej CDC

Zobacz wideo Chiny vs koronawirus. Czy to już koniec epidemii?

Burmistrz Nowego Jorku przypomina o dystansie społecznym i myciu rąk

Po tym, jak CDC potwierdziło związek MIS-C z koronawirusem, burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zaapelował do rodziców, aby uważnie przyglądali się swoim dzieciom i reagowali na niepokojące symptomy.

- Wszystko, co robimy, aby walczyć z koronawirusem, musimy zrobić, aby zwalczyć MIS-C. Oznacza to higienę, mycie rąk, dezynfekcję rąk, zasłanianie twarzy łokciem podczas kaszlu lub kichania, pozostawanie w domu w maksymalnie możliwym zakresie, dystans społeczny. Wszystko to pomaga zapewnić, że nasze dzieci nie są narażone na tę chorobę - mówił de Blasio, którego słowa cytuje NY1.

CDC współpracuje z amerykańskim departamentem zdrowia, aby jak najszczegółowiej opisać nową chorobę. W stanie Nowy Jork stwierdzono ponad 120 przypadków MIS-C. Aktualizacja danych na temat liczby chorych na wieloukładowy zespół zapalny u dzieci ma ukazać się jeszcze w tym tygodniu. 

Więcej o:
Komentarze (20)
CDC: Nowa choroba, która dotyka dzieci, jest związana z koronawirusem. Burmistrz Nowego Jorku apeluje
Zaloguj się
 • latrynawyborcza

  Oceniono 18 razy 2

  "zaapelował do rodziców, aby przyglądali się swoim dzieciom i kontaktowali się z lekarzami w przypadku wystąpienia u nich jakichkolwiek niepokojących objawów"
  Ja już tak robiłem, zanim to stało się modne.

 • mazen17

  Oceniono 5 razy 1

  Koniec świata, 120 chorych dzieci na 2 miliony. Przestańcie już straszyć, nikt normalny tego nie kupuje.

 • mate29

  Oceniono 8 razy -2

  Amerykańscy wojskowi, pracujący w bazie At-Tanf w Syrii, aktywnie współpracują z organizacją terrorystyczną Państwo Islamskie, powiedział Abu Hamzi, dowódca grupy bojowników, która przeszła na stronę wojsk rządowych.

  Jednostka przeszła szkolenie w bazie wojskowej USA, jednak niedawno poddała się oddziałom Baszara Asada, porzucając wcześniej swój punkt oporu. Jak informowano, bojownicy byli szkoleni do przeprowadzenia dywersji w obiektach transportowych i naftowo-gazowych, a także zamachów terrorystycznych na terytorium kontrolowanym przez Damaszek.

 • koenzymq10

  Oceniono 10 razy -2

  a słyszeliście o syndromie BWSS-C ? Nie,? Przeciez to znana dolegliwość Black Wolga Spotting Syndrome tutaj Covid-related.

 • m4t

  Oceniono 12 razy -2

  ludzie przestali umierać... czas na dzieci i skrzepy krwi...

 • koenzymq10

  Oceniono 10 razy -4

  No to czarnuchy w koloratkach uratowane. Gwalcił ksionc dziecko? Nie, ja tylko przygladalem sie,czy nie ma MIS-C.

 • e50504

  Oceniono 23 razy -5

  No tak, tak. "Pierwsza fala" (xD) medialnej pandemii nie wypaliła, społeczeństwo nie łyknęło prawie w ogóle i nagle dzieci, dzieci nasze drogie które w warunkach tej kontrolowanej apokalipsy miały być bezpieczne, teraz zostały jednak rzucone na front.

  Wyobrażacie sobie że są na świecie dzbany które to kupują? xD

 • e50504

  Oceniono 17 razy -5

  I co tam, sprzedajne pismackie kurtyzany? Wy się ze wstydu jeszcze nie zaczęliście wieszać? xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX