W czasie kwarantanny wyszła trzy razy z domu. Zapłaci 20 tys. zł i odpowie przed sądem

43-latka z województwa świętokrzyskiego musi zapłacić 20 tys. złotych grzywny za wykazanie się "skrajną nieodpowiedzialnością" i nieprzestrzeganie zasad kwarantanny. Odpowie również przed sądem.

43-letnia mieszkanka gminy Tarów (woj. świętokrzyskie) będzie musiała zapłacić 20 tys. złotych kary administracyjnej. Grzywna została nałożona na kobietę za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny.

Kobieta odpowie również przed sądem

Agata Frejlich, oficer prasowa opatowskiej policji, zaznacza, że mieszkanka gminy wykazała się "skrajną nieodpowiedzialnością".

Tylko w ciągu jednego dnia trzykrotnie opuściła miejsce wyznaczonej kwarantanny. Jak ustalili policjanci, w sobotę rano kobieta udała się do sklepu kupić jedzenie dla psa. Po południu z kolei odwiedziła w sąsiedniej miejscowości rodzinę, a wieczorem sąsiada. Za tak lekceważące potraktowanie zasad kwarantanny decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego w Opatowie nałożona na kobietę została kara administracyjna w kwocie 20 tysięcy złotych

- informuje funkcjonariuszka i dodaje, że za swoje zachowanie 43-latka odpowie również przed sądem, ponieważ policjanci Komisariatu Policji w Ożarowie prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

Zobacz wideo Kontrola policyjna a obowiązek noszenia maseczek. Co się zmieniło?
Więcej o: