Kędzierzyn-Koźle. Najstarszy ozdrowieniec w Polsce. 103-latka pokonała COVID-19

103-latka została wyleczona z COVID-19 w szpitalu zakaźnym w Kędzierzynie-Koźlu. Kobieta chorobę przechodziła łagodnie. - Dla niej najtrudniejsze jest ograniczenie związane z tak dużą izolacją - mówi zastępca dyrektora placówki. 103-latka jest najstarszą osobą, która wyzdrowiała z zakażenia koronawirusem.

Jak podaje Radio Opole, w szpitalu zakaźnym w Kędzierzynie-Koźlu z COVID-19 została wyleczona 103-latka. Kobieta jest podopieczną Domu Spokojnej Starości. Do szpitala trafiła trzy tygodnie temu z zakażeniem koronawirusem. Przebieg jej choroby był łagodny.

Najtrudniejsza była izolacja

Pacjentka przeżywa dość znacznie samą izolację, dlatego że cała ta choroba związana jest z pobytem w czterech, w sumie niewielkich, ścianach sali. Osoba w tak słusznym wieku nie korzysta już ze zdobyczy techniki typu komórka, komputer, telewizja, radia, więc dla niej najtrudniejsze jest ograniczenie związane z tak dużą izolacją

- powiedział w rozmowie z Radiem Opole, Jacek Mazur, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych. W niedzielę drugi test potwierdził, że w organizmie kobiety nie ma już SARS-CoV-2.

103-latka jest najstarszą osobą w Polsce, która pokonała COVID-19. Dotychczas zakażenie koronawirusem stwierdzono u 18 529 osób. Zmarło 925, a wyzdrowiało 7 451 chorych.

Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?
Więcej o: