Od poniedziałku otwarta gastronomia i salony kosmetyczne. Jest plan na otwarcie granic [NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

W niedzielę potwierdzono 272 nowe przypadki koronawirusa i 10 zgonów spowodowanych COVID-19. W poniedziałek szykuje się spora rewolucja - kolejny etap rozmrażania gospodarki oznacza otwarcie lokali gastronomicznych i branży beauty. Pojawiły się też pierwsze zapowiedzi na temat otwarcia granic.
  • Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 272 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 10 kolejnych osób. Najwięcej, bo aż 180 przypadków, odnotowano na Śląsku. Ostatniej doby wykonano ponad 18,8 tys. testów.
  • Od poniedziałku 18 maja znów będzie można korzystać z usług w barach, restauracjach oraz kawiarniach. Odbywać się to jednak będzie w ścisłym reżimie sanitarnym. Wznowić funkcjonowanie będą mogły także salony fryzjerskie oraz kosmetyczne.
  • We Włoszech z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dziś 145 osób, o osiem mniej niż wczoraj. To najniższa liczba zgonów od początku marca. Pozostałe statystyki również wskazują, że pandemia cofa się. Liczba hospitalizowanych spadła do nieco ponad 10 tysięcy. Coraz mniej chorych, poniżej ośmiuset, przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Ze względu na stale polepszającą się sytuację epidemiologiczną i potrzebę ożywienia gospodarki w poniedziałek we Włoszech zniesione zostaną niemal wszystkie ograniczenia związane z pandemią.
  • Wicepremierka Jadwiga Emilewicz poinformowała, że jeśli sytuacja epidemiczna będzie się rozwijać w tempie nie szybszym niż teraz, po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic. Temat ten jest przedmiotem dyskusji nie tylko wewnątrz rządu, lecz także z władzami innych krajów.
  • Z informacji zebranych w spółkach węglowych wynika, że obecnie zakażonych koronawirusem jest 2244 górników. W całym województwie śląskim odnotowano dotychczas 5339 przypadków zakażenia.
Więcej o: