Koronawirus w Polsce. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia: 135 zakażeń, w tym 88 na Śląsku

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach koronawirusem. Na 135 wszystkich przypadków 88 zanotowano w województwie śląskim. Podano również informację o śmierci sześciu osób.
Zobacz wideo

Mamy 135 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 88 przypadków odnotowano w województwie śląskim, 21 w województwie mazowieckim, 15 w województwie wielkopolskim, sześć w łódzkim, dwa w dolnośląskim i po jednym w województwach opolskim, małopolskim i zachodniopomorskim. 

Poinformowano także o śmierci sześciu zakażonych osób: 70-letniego mężczyzny z Tychów, 68-letniego mężczyzny z Raciborza, 79-letniego mężczyzny z Piaseczna, 91-letniego mężczyzny z Łomży, 87-letniej kobiety z Grudziądza i 66-letniego mężczyzny z Krakowa. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 18529/925 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Według informacji podanych przez resort, wyzdrowiało już 7 451 osób.

Koronawirus na Śląsku

W sobotę wieczorem premier Mateusz Morawiecki powiedział, że na początku przyszłego tygodnia górnicy będą mogli wrócić do pracy w kopalniach na Śląsku. Chodzi o zakłady wydobywcze, które czasowo wstrzymały pracę z powodu wystąpienia w nich ognisk koronawirusa. Dodał, że na Śląsk skierowano dodatkowe służby medyczne i sanitarne, które mają pomagać w walce z epidemią. W województwie śląskim koronawirusem zakaziło się dotąd ponad 5 tysięcy osób. Blisko 2 tysiące z nich to górnicy.

Więcej o: