Ministerstwo Edukacji: Zamknięcie szkół przedłużone do 7 czerwca. Jest projekt rozporządzenia

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało w piątek projekt nowelizacji rozporządzenia, z którego wynika, że zajęcia zdalne będą prowadzone do 7 czerwca. Projekt zakłada też m.in. stopniowy powrót uczniów do szkół podstawowych.
Od dnia 25 maja 2020 roku szkoły podstawowe w zakresie klas I–III oraz szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie klas I–III szkoły podstawowej prowadzą działalność opiekuńczo-wychowawczą oraz dydaktyczną. Realizacja podstawy programowej kształcenia ogólnego odbywa się w formie ustalonej przez dyrektora szkoły. Dyrektor szkoły ustala, we współpracy z nauczycielami, tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas tych szkół

- czytamy w uzasadnieniu projektu.

Zamieszanie wokół daty otwarcia szkół

Przypomnijmy, że w czwartek wiceminister edukacji Dariusz Kopeć poinformował, że zamknięcie szkół zostanie przedłużone do 26 czerwca, czyli do "końca zajęć dydaktycznych". Niedługo później Ministerstwo Edukacji Narodowej zdementowało tę wiadomość. Jak dodał resort, przygotowywane rozporządzenie miało przedłużyć ich zamknięcie jedynie do 7 czerwca.

Zobacz wideo Znane są już terminy matur 2020. Oto daty
Więcej o: