Zmarła czwarta zakonnica z Chełmna. 94-latka chorowała na COVID-19

Nie żyje siostra zakonna z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie. U 94-letniej kobiety stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej w klasztorze wykryto ponad 40 przypadków zachorowań na COVID-19, jednak starosta chełmiński twierdzi, że "sytuacja jest opanowana".

Jak podaje "Gazeta Pomorska", zmarła czwarta zakonnica z klasztoru Zgromadzenia Sióstr św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, który stał się ogniskiem koronawirusa w powiecie. 94-latka chorowała na COVID-19. Wcześniej zmarły trzy siostry: 85-latka, 79-latka oraz 98-latka.

"Sytuacja jest opanowana"

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u ponad 40 zakonnic z Chełmna. Stamtąd zostały przewiezione do szpitala w Grudziądzu i do izolatorium w Ciechocinku.

Te siostry, które pozostały w klasztorze, są zdrowe. Sanepid zdjął z nich kwarantannę. Kwarantanna już tydzień temu zdjęta została też z Domu Pomocy Społecznej, który siostry prowadzą. Tam też nie ma ani jednej chorej osoby

- powiedział w rozmowie z "Gazetą Pomorską" Zdzisław Gamański, starosta chełmiński. Dodał, że zakonnice trzymają się obostrzeń, a "sytuacja jest opanowana".

Czytaj także: Zmarła 79-letnia zakonnica z Chełmna. U kilkudziesięciu osób z klasztoru wykryto koronawirusa

Zobacz wideo Śląsk zostanie odcięty od reszty kraju? „Na ten moment nie ma takich planów”
Więcej o: