Znoszenie obostrzeń. Od najbliższej niedzieli więcej osób w kościołach

Polski rząd znosi kolejne obostrzenia i odmraża gospodarkę i życie społeczne. W środę podjęto m.in. decyzję o zwiększeniu limitu osób, które mogą przebywać w kościołach i innych świątyniach. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższej niedzieli.

Podczas konferencji prasowej, w której brali udział premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister edukacji Dariusz Piontkowski zapowiedziano luzowanie licznych ograniczeń. Jest wśród także to związane z liczbą osób, które mogą przebywać w kościołach. Szczegóły decyzji publikowano na stronie rządu. 

"Zmniejszamy również restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od niedzieli 17 maja podczas mszy lub innego obrzędu na jednego uczestnika musi przypadać 10 metrów kwadratowych. Dotychczas na jedną osobę przypadało 15 metrów kwadratowych" - czytamy w środowym komunikacie.

Zobacz wideo Czy Polska jest świeckim państwem? Postanowiliśmy zapytać. Odpowiedzi były bardzo zbliżone

III etap odmrażania gospodarki. Otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

Mateusz Morawiecki, Łukasz Szumowski i Dariusz Piontkowski zapowiedzieli, że od 18 maja otwarte będą mogły być m.in. zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne oraz restauracje (z zachowaniem pewnych zasad sanitarnych). Rząd zmienia także sposób, w jaki będą funkcjonować szkoły. Od 18 maja ruszą m.in. zajęcia praktyczne w szkołach policealnych, a od 25 maja możliwe będzie prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

Więcej o: