Wicemarszałek Sejmu na kwarantannie. "Jestem na elektronicznym pastuchu"

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) został poddany obowiązkowej kwarantannie po tym, jak jego sekretarka zakaziła się koronawirusem.

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski był gościem programu "Graffiti" w telewizji Polsat News. Opowiedział, że po tym, jak u jego sekretarki potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-Cov-2, został poddany obowiązkowej kwarantannie. W niedzielę przeszedł test, który dał wynik negatywny. Kolejnemu badaniu zostanie poddany w czwartek. Wówczas dyrektor sanepidu zadecyduje, czy Piotr Zgorzelski będzie mógł wyjść z domu, czy też w dalszym ciągu będzie musiał przebywać na kwarantannie.

Piotr Zgorzelski: Kwarantanna to czas na nadrabianie zaległych lektur

Wicemarszałek Sejmu stwierdził, że przebywa obecnie na "elektronicznym pastuchu", ale ma to wymiar pozytywny. Powiedział, że służby kontaktują się z nim kilka razy dziennie, dzięki czemu poznał też swojego dzielnicowego. Podczas kwarantanny Zgorzelski nadrabia zaległe lektury i żywi się cateringiem dostarczanym pod drzwi. Stwierdził, że zdarzają się przypadki "ostracyzmu społecznego" wobec będących na kwarantannie, ale przytrafiają się także "miłe i sympatyczne gesty". 

Piotr Zgorzelski powiedział, że Władysław Kosiniak-Kamysz nie jest osobą, z którą w ostatnim czasie kontaktowała się jego chora sekretarka, ale kiedy szef PSL dowiedział się o tym, że w środowisku ludowców zdarzyło się zakażenie koronawirusem, poddał się testom, z których skorzystał prywatnie. 

Zobacz wideo Kiedy będziemy normalnie funkcjonować?

Ministerstwo Zdrowia: Prawie 100 tysięcy osób przebywa na kwarantannie

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że na kwarantannie domowej przebywa ok. 100 tysięcy osób. Oprócz tego 18 009 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym, hospitalizowanych jest 2648 osób, a za ozdrowieńców uznaje się 6410 osób. Od początku epidemii koronawirusa w Polsce stwierdzono  17062 zakażeń i 847 zgonów spowodowanych COVID-19.

***

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: