Cieszyński: Kierujemy na Śląsk dodatkowych pracowników, którzy pobierają wymazy od górników

Kierujemy na Śląsk dodatkowe siły, dodatkowych pracowników inspekcji sanitarnej, urzędów wojewódzkich, którzy pomagają pobierać wymazy od pracowników sektora wydobywczego i od ich rodzin - zadeklarował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzonych 595 przypadkach zakażenia koronawirusem z czego duża część - 82 proc. - dotyczy województwa śląskiego.

Cieszyński pytany we wtorek w TVN24, czy w związku z tymi danymi mamy nawrót pandemii koronawirusa powiedział, że w momencie, w którym wykryto duże skupisko zakażeń na Śląsku skierowano tam szereg specjalistów. - Był tam też pan minister [główny inspektor sanitarny] Jarosław Pinkas, wczoraj był wiceminister [zdrowia] Waldemar Kraska z Ministerstwa Zdrowia i dzisiaj był tam wicepremier Jacek Sasin, który nadzoruje górnictwo - powiedział wiceminister zdrowia.

Według niego, wizyty wszystkich tych osób miały jeden cel - poznania skali zjawiska. - Robiliśmy testy, to były bardzo duże wartości dla jednego regionu, dlatego kierujemy tam dodatkowe siły, dodatkowych pracowników inspekcji sanitarnej, urzędów wojewódzkich. I te osoby pomagają pobierać wymazy od pracowników sektora wydobywczego, ale też od ich rodzin - powiedział Cieszyński.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: