Na razie nie powstanie komisja ds. pedofilii. "Ze względu na koronawirusa i aktualne priorytety"

Komisja ds. pedofilii na razie nie powstanie - informuje "Rzeczpospolita". Centrum Informacyjne Sejmu twierdzi, że ze względu na epidemię koronawirusa ma obecnie inne priorytety.

Powołanie komisji ds. pedofilii było odpowiedzią rządu na dyskusję toczącą się po filmie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Do końca września komisja miała przedstawić raport ze swoich prac. Jednak, jak informuje "Rzeczpospolita", na razie taka komisja nie powstanie.

Obecnie ze względu na koronawirusa i aktualne priorytety działania parlamentu prace zostały wstrzymane

- pisze Centrum Informacyjne Sejmu w odpowiedzi na zapytanie dziennika.

Na razie nie powstanie komisja ds. pedofilii

Przypomnijmy, że ustawę w sprawie powołania komisji ds. pedofilii Sejm uchwalił 30 sierpnia 2019 roku. Zadaniem siedmioosobowej komisji miało być zajęcie się nadużyciami seksualnymi wobec dzieci. Jej członkowie mieli być wybierani przez Sejm (trzech członków), Senat, prezydenta, premiera i Rzecznika Praw Dziecka (po jednym członku).

Prezes Rady Ministrów wskaże kandydata w czasie, gdy pozostałe podmioty przedstawią swoich kandydatów na członków komisji

- informuje "Rzeczpospolitą" Centrum Informacyjne Rządu. Dział Prasowy Senatu twierdzi, senatorowie już pracują, a projekt był przedmiotem prac komisji senackich w lutym i marcu. Następnym krokiem jest drugie czytanie. Z kolei Rzecznik Praw Dziecka "prowadzi konsultacje w sprawie wyboru kandydata".

Czytaj także: Zespół prokuratorów miał zbadać przypadki pedofilii z filmu Sekielskiego. Zakończył już prace

Zobacz wideo Sekielski: Chciałem, żeby po naszym filmie zaczęła się dyskusja. I tak się stało, i to w samym Kościele
Więcej o: