Rzecznik Władimira Putina zakażony koronawirusem. Jest hospitalizowany

Dimitrij Pieskow, rzecznik Władimira Putina, choruje na COVID-19. Taką informację przekazał agencji prasowej RIA Novosti. Rzecznik Kremla jest co najmniej drugą osobą z administracji rosyjskiego prezydenta zakażoną koronawirusem.

Jak podaje "The Moscow Times", u Dmitrija Pieskowa, rzecznika Władimira Putina, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Obecnie pracownik Kremla przebywa w szpitalu.

Tak, zachorowałem i jestem leczony

- poinformował we wtorek rano agencję prasową RIA Novosti. Żona Pieskowa, łyżwiarka figurowa Tatiana Nawka poinformowała rosyjskie media, że również przebywa w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem. Na razie nie wiadomo, kiedy Pieskow miał po raz ostatni kontakt z Putinem. 

Zakażenia koronawirusem w rosyjskim rządzie

Rzecznik Kremla jest co najmniej drugą osobą w administracji Putina i piątym wyższym urzędnikiem rządowym, u którego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Oprócz ministerki kultury Olgi Lubimowej, ministra budownictwa Władimira Jakuszewa i premiera Michaiła Miszustina, o pozytywnym wyniku testu w połowie kwietnia poinformował również wiceszef administracji prezydenckiej Siergiej Kirijenko.

Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: