Rosja z drugą największą liczbą zakażonych na świecie. Ale Putin znosi część obostrzeń

W ciągu ostatniej doby w Rosji potwierdzono 10 899 przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba wszystkich odnotowanych w tym kraju zachorowań zwiększyła się tym samym do 232 tys. Oznacza to, że Rosja jest obecnie drugim na świecie krajem pod względem liczby zakażonych.

W ostatnich 24 godzin w Rosji zarejestrowano 10 899 tys. nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Łączna liczba zachorowań zwiększyła się do ponad 232 tys. Tym samym Rosja to obecnie drugi na świecie kraj z największą liczbą stwierdzonych zakażeń. Z większą skalą epidemii mamy do czynienia jedynie w Stanach Zjednoczonych (1,3 mln zachorowań). 

Zobacz wideo Tajemnicze „zniknięcie” Kim Dzong Una budzi wiele pytań. Gdzie był dyktator Korei Północnej i czego jeszcze nie wiemy?

Rosja drugim epicentrum koronawirusa na świecie. Putin pozwolił na częściowy powrót do pracy 

Jak podaje agencja Tass, ostatniej doby odnotowano też 107 zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. Od początku epidemii zmarło 2 116 pacjentów. 

W Rosji od prawie dwóch tygodni codziennie diagnozowanych jest ponad 10 tysięcy nowych przypadków. Mimo tak niepokojących wskaźników, prezydent Rosji Władimir Putin zdecydował o zniesieniu części restrykcji, m.in. dotyczących poruszania się. Od wtorku - za zgodą lokalnych władz -  do pracy mogą powrócić osoby, które nie wykonują tzw. "kluczowych zawodów". Restrykcje nie zostaną na razie zniesione w Moskwie, gdzie regularnie odnotowuje się największą w skali kraju liczbę zakażeń. 

W Rosji wykonano już ponad 5 mln testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Putin zapowiedział, że dobowa liczba badań zostanie wkrótce podwojona, co oznacza, że dziennie przebadanych zostanie 300 tys. próbek. 

Więcej o: