W Wuhan znów pojawił się koronawirus. Pierwszy przypadek od ponad miesiąca

W chińskim mieście Wuhan, od którego zaczęła się ogólnoświatowa pandemia koronawirusa, stwierdzono pierwszy od ponad miesiąca przypadek zakażenia - podaje CNN. Pacjent jest w stanie krytycznym. Wirusa potwierdzono również u żony mężczyzny, ze względu na brak objawów nie została ona jednak uwzględniona w statystykach.

Stwierdzone w Wuhan zakażenie koronawirusem jest pierwszym przypadkiem od 3 kwietnia. Jak podaje CNN, pacjent jest w stanie krytycznym. Na co dzień mieszka w okolicy, w której dotychczas potwierdzono 20 zakażeń.

Pozytywny wynik testu odnotowano także u żony zakażonego. Została ona zakwalifikowana jako pacjentka bezobjawowa i przez to nie jest brana pod uwagę przez lokalnych urzędników w statystykach dotyczących potwierdzonych przypadków. Poza żoną chorego, do szpitala na obserwację skierowano pięć innych osób z rejonu, w którym mieszka mężczyzna.

Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów

W niedzielę potwierdzono łącznie 14 nowych zakażeń na terenie Chin, najwięcej od 28 kwietnia. Poinformowano również o kolejnych 20 osobach bezobjawowych.

Od grudnia ubiegłego roku odnotowano w tym kraju ok. 83 tys. przypadków zakażeń, zmarło ponad 4,6 tys. osób. W ciągu ostatniej doby nie nastąpił wzrost przypadków śmiertelnych.

Koronawirus na świecie

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła już 4 mln. Zmarło niemal 280 tys. osób, do zdrowia wróciło 1,3 mln.

--

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: