Rzeczniczka wiceprezydenta USA zakażona koronawirusem. Liczba zakażeń w Stanach dochodzi do 1,3 mln

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump potwierdził, że Katie Milller, sekretarz prasowa wiceprezydenta Mike'a Pence'a, jest zakażona koronawirusem. W całym kraju stwierdzono już niemal 1,3 mln zakażeń, liczba zgonów przekroczyła 77 tys.

- Katie jest wspaniałą młodą kobietą, przez dłuższy czas miała dobre wyniki badań, aż nagle dziś test okazał się pozytywny - mówił w piątek prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, cytowany przez telewizję CNN.

Katie Miller w ostatnich dniach nie miała kontaktu z samym Donaldem Trumpem. Miała jednak kontakt z wiceprezydentem. Przywódcy Stanów Zjednoczonych oraz urzędnicy Białego Domu są badani codziennie pod kątem zakażenia, codziennie również sprawdzana jest ich temperatura.

- Wdrożyliśmy wytyczne, które wydali nasi eksperci, aby zapewnić bezpieczeństwo w tym budynku, a to oznacza śledzenie kontaktów. Wszystkie zalecane wytyczne dla firm, które zatrudniają kluczowych pracowników, wprowadzamy teraz w Białym Domu. W związku z tym, że Ameryka ponownie bezpiecznie się otwiera, Biały Dom wciąż bezpiecznie funkcjonuje - skomentowała sekretarz prasowa Białego Domu Kayleigh McEnany.

Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?

Stany Zjednoczone. Koronawirus

Jak wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w Stanach Zjednoczonych stwierdzono do tej pory (stan na sobotę, godz. 7.30) ok. 1,28 mln zakażeń koronawirusem, zmarło 77 180 chorych. 

Prezydent Donald Trump ocenił, że pandemia koronawirusa może pochłonąć w Stanach Zjednoczonych 95 tys. ofiar. 20 kwietnia w trakcie briefingu prasowego w Białym Domu prognozował liczbę ofiar na 50-60 tys.

Więcej o: