Kim Dzong Un pogratulował Chinom sukcesu w walce z koronawirusem. "Zwycięstwo w wojnie z bezprecedensową epidemią"

Kim Dzong Un pogratulował Xi Jinpingowi sukcesu w walce z koronawirusem. Przywódca Korei Północnej stwierdził, że chiński prezydent "wykorzystał szansę na zwycięstwo w wojnie z bezprecedensową epidemią" i życzył mu "dobrego zdrowia".

Jak informuje agencja Bloomberg, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wysłał pierwszą oficjalną wiadomość do Chin od czasu prawie trzytygodniowej publicznej nieobecności. Pogratulował w nim prezydentowi Xi Jinpingowi sukcesu w walce z koronawirusem.

Oficjalna koreańska agencja informacyjna podała w piątek, że w wiadomości Kim Dzong Un stwierdził, że chiński przywódca "wykorzystał szansę na zwycięstwo w wojnie z bezprecedensową epidemią, jednocześnie zachowując strategiczną i taktyczną kontrolę na ogólną sytuacją, a przy tym jeszcze przewodząc narodowi i partii". Życzył mu również "dobrego zdrowia".

Korea Północna jest jednym z nielicznych państw na świecie, które do tej pory nie zgłosiło żadnego potwierdzonego zakażenia koronawirusem.

Tajemnicze zniknięcie Kim Dzong Una

Przypomnijmy, że w sobotę po ponad trzech tygodniach publicznie pokazał się północnokoreański przywódca Kim Dzong Un. Wcześniej w mediach szybko zaczęły pojawiać się spekulacje na temat złego stanu jego zdrowia, a nawet śmierci

Czytaj więcej: Plotki o śmierci Kima okazały się nieprawdziwe. Ale jego zniknięcie pozostaje zagadkowe

Zobacz wideo Tajemnicze „zniknięcie” Kim Dzong Una budzi wiele pytań. Gdzie był dyktator Korei Północnej i czego jeszcze nie wiemy?

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: