Porady Łukaszenki w walce z koronawirusem: Trzymaj się z dala od innych kobiet. Przez miesiąc

Dużą popularnością w internecie cieszy się nagranie, na którym prezydent Białorusi daje kolejne rady obywatelom na walkę z koronawirusem. Aleksander Łukaszenka poradził, by ograniczyć w najbliższym czasie kontakty do jednego partnera. Przynajmniej na miesiąc.
Zobacz wideo Co robić w czasie domowej izolacji, gdy trwa pandemia?

Prezydent Białorusi zaczął swoje przemówienie od tego, że ludzie muszą zrozumieć, że trzeba ograniczyć liczbę osób, z którymi ma się bliski kontakt. Aleksander Łukaszenka dodał też, że skoro COVID-19 atakuje płuca, to należy wzmacniać swój organizm przez ćwiczenia fizyczne, zamiast siedzieć w domu.

Prezydent Białorusi o walce z koronawirusem. "Jeśli się kogoś już pocałowało, to nadal trzeba całować tę samą osobę"

- Ludzie muszą zrozumieć, że jeśli się kogoś już pocałowało, to nadal trzeba całować tę samą osobę. Jeśli jesteś prawdziwym mężczyzną, to będziesz trzymał się z dala od innych kobiet. Bądź cierpliwy przez ten miesiąc - mówił prezydent Białorusi.

 

Później Aleksander Łukaszenka dodał, że w walce z koronawirusem mogą pomóc ćwiczenia fizyczne. - Wyjdź na zewnątrz, na rower, pooddychaj świeżym powietrzem, żeby płuca mogły dobrze pracować. COVID-19 to choroba płuc! Jeśli siedzisz w domu, z założonymi rękami, zaczynasz kasłać, to twoje płuca nie funkcjonują dobrze. Ponieważ nic nie robisz - podsumował polityk.

Nie są to pierwsze porady prezydenta Białorusi na walkę z koronawirsem. Wcześniej polityk zachęcał rodaków do pracy w polu i jeżdżenia ciągnikiem. - Ten traktor wyleczy wszystkich, pola wyleczą wszystkich - mówił Łukaszenka na początku epidemii koronawirusa na Białorusi, dodając, że "przeżyliśmy inne wirusy, przeżyjemy i ten jeden". Dalej prezydent uważał, że dobrym sposobem na unikanie zakażenia jest korzystanie z sauny.

"Porady zdrowotne" obywatelom swoich krajów, które nie miały żadnego potwierdzenia naukowego, przedstawiali także inni politycy. Prezydent Serbii Aleksandar Vucić żartował, że wódka może pomóc walczyć z wirusem, także jeśli będzie spożywana. Tydzień później słowa te powtórzył także prezydent Białorusi. Polityk mówił o "pro-zdrowotnym" piciu wódki, której można używać też do odkażania rąk.

Więcej o: