Zmiana narracji ws. wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Jackowski: Może być jedynym rozwiązaniem

- Scenariusz wprowadzenia stanu klęski żywiołowej się pojawia. Może się okazać, że to rozwiązanie w sytuacji, w której się znaleźliśmy, jest jedynym realnym rozwiązaniem - przyznał w TVN 24 senator PiS, Jan Maria Jackowski. Wcześniej o wprowadzenie stanu wyjątkowego apelowali przedstawiciele opozycji, z kolei politycy partii rządzącej nie zgadzali się na taki scenariusz.

Zmiana w narracji Prawa i Sprawiedliwości dotyczącej wprowadzenia stanu klęski nadzwyczajnej, który umożliwiałby przesunięcie wyborów. Politycy partii rządzącej dotychczas zaprzeczali, jakoby taki scenariusz był możliwy - straszyli też, że mogłoby to oznaczać konieczność płacenia przez Polskę odszkodowań. O wprowadzenie stanu nadzwyczajnego apelowali z kolei posłowie opozycji, a także m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. Senator PiS Jan Maria Jackowski w "Rozmowie Piaseckiego" przyznał jednak, że "taki scenariusz się pojawia".

Wybory kopertowe. Stan klęski żywiołowej jednak może zostać wprowadzony? "Pojawia się taki scenariusz"

Jackowski przyznał, że sygnały o rozważanym scenariuszu wprowadzenia stanu nadzwyczajnego pojawia się nie tylko wewnątrz partii. 

Co więcej, dostaję sygnały z kręgu dużego biznesu, osób, które prowadzą działalność gospodarczą na dużą skalę i zatrudniają tysiące ludzi, którzy obawiają się takiej niestabilności politycznej. Uważają, że wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w postaci stanu klęski żywiołowej przy takim minimalizowaniu negatywnych restrykcji polegających na zawieszeniu części praw obywatelskich, swobód politycznych, działalności partii politycznych i tych wszystkich niedogodności, które z takim stanem są związane, byłoby być może najlepszym wyjściem w obecnej sytuacji

- stwierdził Jackowski.

Jak dodał, "może się okazać, że to rozwiązanie w sytuacji tej, w której się znaleźliśmy, jest jedynym realnym rozwiązaniem - ocenił Jackowski.

Czytaj też: Kiedy głosowanie w Sejmie ws. wyborów? "Z różnych powodów pani marszałek może je zarządzić dziś"

Więcej o:
Komentarze (205)
Zmiana narracji ws. wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Jackowski: Może być jedynym rozwiązaniem
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 63 razy 59

  Sasin ze swoich zapłaci za bezprawne drukowanie pakietów wyborczych? No ktoś powinien za to beknąć. Może sam prezes Kaczyński?

 • polakadam

  Oceniono 42 razy 40

  A może po prostu zdelegalizować pis i rozpisać nowe wybory bez prawa startowania dla przestępców od kaczora?

 • ok-cham

  Oceniono 36 razy 30

  PiS ma zgryz - po strzałach w stopę i kolano strzelać jeszcze w dłoń albo łokieć, czy od razu palnąć sobie w łeb.

 • freejazzy

  Oceniono 36 razy 28

  Śląsk daje rządzącym świetny pretekst do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w całym województwie - PiSowski program wygaszania kopalń za pomocą koronawirusa idzie pełną parą.

 • antekpociecha

  Oceniono 27 razy 23

  No to jak podobno jest już lepiej nawet żłobki otwieracie a tu nagle stan klęski? chyba pisowskiej?
  "Raz zdobytej władzy..."

 • o_kulson_nac

  Oceniono 27 razy 21

  >> Wcześniej o wprowadzenie stanu wyjątkowego apelowali przedstawiciele opozycji, z kolei politycy partii rządzącej nie zgadzali się na taki scenariusz.

  Panie dziennikarzu. Włosy z głowy rwę, jak czytam takie teskty. Stan klęski żywiołowej i stan wyjątkowy to dwie różne sytuacje. Inaczej się wprowadza, inne restrykcje przewidują. Opozycja nigdy nie wnosiła o stan wyjątkowy. Opozycja wnosiła o stan klęski żywiołowej. W zasadzie dla stanu wyjątkowego nie ma uzasadnienia. Państwo nie jest w stanie zagrożenia.
  Oba te stany łączy wspólna nazwa stanu nadzwyczajnego.
  Proszę o nieco większą odpowiedzialność. To jest sytuacja, kiedy jedno słowo całkowicie wywraca sens.

 • tetradrachma

  Oceniono 19 razy 15

  Wałesa, miał sporo, mówiąc delikatnie "kuriozalnych" …..powiedzonek i opinii, ta, najbardziej przeze mnie zapamietana (w swojej trafności) to...."Kaczyński jest mistrzem destrukcji".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX