Prof. Flis: Jeśli kandydaci zdobyli pakiety wyborcze wcześniej, mogły je też zdobyć obce wywiady

- Jeśli kandydaci zdobyli pakiety wyborcze wcześniej, mogły je również zdobyć obce wywiady - mówi w Porannej Rozmowie Gazeta.pl prof. Jarosław Flis. Zapraszamy do oglądania!

Profesor Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Porannej Rozmowie Gazeta.pl komentował plan PiS na przeprowadzenie w Polsce powszechnych wyborów korespondencyjnych. 

Wiadomo, że nie brakuje krajów, które nie są szczególnie przyjaźnie nastawione do Polski. Jeśli poszczególni kandydaci zdobyli takie pakiety wcześniej, to nie ma powodów żeby sądzić, że wywiady innych państw nie są w posiadaniu takich samych pakietów. I oczywiście to otwiera drogę do wywołania potężnego kryzysu politycznego w Polsce

- mówił. Na pytanie, czy może to oznaczać, że "na przykład Rosjanie mogą wydrukować sto tysięcy niemalże identycznych kart, wysłać je i one będą zliczone", odpowiedział:

Nie, wystarczy wyrzucić taką paczkę gdzieś przy drodze. (...) Jest pewne zaskoczenie, że argument o fałszowaniu wyborów, o wpływach obcych wywiadów, o jakichś tam ruskich serwerach, był takim podstawowym orężem w debacie publicznej. A w tej chwili ta partia próbuje przepchnąć rozwiązania, które absolutnie stają otworem przed tego typu zagrożeniami.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

Więcej o: