Prof. Flis: Jeśli kandydaci zdobyli pakiety wyborcze wcześniej, mogły je też zdobyć obce wywiady

- Jeśli kandydaci zdobyli pakiety wyborcze wcześniej, mogły je również zdobyć obce wywiady - mówi w Porannej Rozmowie Gazeta.pl prof. Jarosław Flis. Zapraszamy do oglądania!

Profesor Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Porannej Rozmowie Gazeta.pl komentował plan PiS na przeprowadzenie w Polsce powszechnych wyborów korespondencyjnych. 

Wiadomo, że nie brakuje krajów, które nie są szczególnie przyjaźnie nastawione do Polski. Jeśli poszczególni kandydaci zdobyli takie pakiety wcześniej, to nie ma powodów żeby sądzić, że wywiady innych państw nie są w posiadaniu takich samych pakietów. I oczywiście to otwiera drogę do wywołania potężnego kryzysu politycznego w Polsce

- mówił. Na pytanie, czy może to oznaczać, że "na przykład Rosjanie mogą wydrukować sto tysięcy niemalże identycznych kart, wysłać je i one będą zliczone", odpowiedział:

Nie, wystarczy wyrzucić taką paczkę gdzieś przy drodze. (...) Jest pewne zaskoczenie, że argument o fałszowaniu wyborów, o wpływach obcych wywiadów, o jakichś tam ruskich serwerach, był takim podstawowym orężem w debacie publicznej. A w tej chwili ta partia próbuje przepchnąć rozwiązania, które absolutnie stają otworem przed tego typu zagrożeniami.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

Więcej o:
Komentarze (81)
Prof. Flis: Jeśli kandydaci zdobyli pakiety wyborcze wcześniej, mogły je też zdobyć obce wywiady
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 34 razy 26

  Na Łubiance głosowało już III i IV piętro, od jutra urna wyborcza będzie wystawiona w holu głównym...

 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 23

  O godzinie 10 członek komisji otwiera pakiet wyborczy odhacza pesel, karta z głosem trafia do urny. O godzinie 18 trafia się pakiet wyborczy z tym samym peselem. I co wtedy? Który pakiet był, jest, autentyczny? Unieważnić by wypadało obydwa. Ale pierwszy głos już dawno w urnie. Nie do "namierzenia". Tego "głosowania" nie da się po prostu na taką skalę przeprowadzić. Ale sasinolodzy wiedzą przecież lepiej. Szkoda, że się kompromitują pisiory nie tylko na własny rachunek. Kompromitują cały nasz kraj.

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 18

  Antek jest czujny , paczka poszła do Moskwy od razu tyko Sasin kazał drukować .

 • fakiba

  Oceniono 22 razy 14

  A co w tym dziwnego , ruscy pewnie dostali je jeszcze zanim do drukarni trafiły w specjalnej przesyłce od Antka .

 • siwywaldi

  Oceniono 19 razy 13

  Ja tam bym się nie zdziwił, gdyby kiedyś wyszło, że pakiety przyleciały pamiętnym Antonowem, a brodnicka firma była tylko przykrywką. Przecież jakiś powód do nie wpuszczenia posłów, musieli mieć? :-)

 • antropoid

  Oceniono 14 razy 10

  Skomplikowany wzór obmyślał pewnie sam "demiurg" - na podstawie swego "uzębienia".

 • net_friend

  Oceniono 15 razy 9

  Umknął fakt, że to właściwie PiS organizuje wybory swojemu prezydentowi co w sumie stawia nas w szeregu z Białorusią.

 • tybinka2

  Oceniono 10 razy 8

  Tyle, że Bezzębny ma już w rękach protokół wyborczy z wynikami. Wygrał Duda 79% poparcia i frekwencja 250%. Zakład?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX