Kiedy otwarte zostaną restauracje? RMF FM: Od 18 maja. Będzie jednak wiele ograniczeń

RMF FM informuje o dalszych planach rządu dotyczących odmrażania gospodarki. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że restauracje i kawiarnie będą mogły być otwarte już od 18 maja. Będzie to jednak dotyczyć tylko tych punktów, które mają ogródek.

Przypomnijmy, że restauracje, bary i kawiarnie zostały zamknięte w połowie marca. Od tamtej pory mogą sprzedawać posiłki jedynie na wynos i na dowóz. Z informacji, do jakich dotarli dziennikarze RMF FM, wynika, że restauracje mogą zostać ponownie otwarte już 18 maja, a więc za niecałe dwa tygodnie. Lokale gastronomiczne będą jednak musiały sprostać licznym ograniczeniom.

Zobacz wideo Co robić w czasie domowej izolacji, gdy trwa pandemia?

RMF FM: Od 18 maja otwarte restauracje z ogródkami i obsługą kelnerską

RMF FM podaje, że 18 maja swoje podwoje będą mogły otworzyć jedynie te restauracje, kawiarnie i bary, które mają ogródki. Lokale gastronomiczne będą musiały zadbać o to, aby stoliki były odsunięte od siebie o co najmniej dwa metry. Obowiązkowa będzie także obsługa kelnerska. Klienci nie będą mogli wejść do lokalu i zamówić jedzenia przy barze, nie będą mogli także odbierać posiłków z okienka. Oznacza to, że bary samoobsługowe pozostaną zamknięte.

Klienci restauracji i kawiarni będą mogli siedzieć jedynie przy stolikach w ogródkach i wejść do lokalu tylko po to, aby skorzystać z toalety. Nie będą musieli jednak nosić rękawiczek ani zasłon na usta i nos. Mierzenie temperatury przed wejściem na teren restauracji również nie będzie konieczne. 

Doniesienia RMF FM są nieoficjalne. Na konkretne decyzje rządu trzeba poczekać. Radio spodziewa się jednak, że w najbliższych dniach restauratorzy zaczną masowo składać wnioski o zezwolenie na otwarcia ogródka. 

Więcej o: