USA. Ochroniarz sklepu zwrócił klientce uwagę na brak maseczki. Został zastrzelony

43-letni ochroniarz Calvin Munerlyn został zastrzelony po tym, jak powiedział klientce, że nie może wejść do sklepu, jeśli nie założy maski ochronnej. Prokuratura postawiła zarzuty trzem osobom.

Calvin Munerlyn pracował jako ochroniarz w sklepie Family Dollar w mieście Flint w stanie Michigan. W piątek 1 maja zatrzymał przed drzwiami kobietę, która chciała wejść do sklepu bez maseczki ochronnej. Zdenerwowana 45-letnia Sharmel Lashe Teague zaczęła na niego krzyczeć, opluła go, po czym wsiadła do samochodu i odjechała. 20 minut później pod sklepem pojawił się jej mąż i syn. Mężczyźni wdali się w kłótnię z ochroniarzem, podczas której młodszy z nich strzelił Calvinowi Munerlynowi w tył głowy. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, w którym zmarł - relacjonuje "The Washington Post"

Zobacz wideo Ograniczenie dostępu do broni przynosi skutek

USA. Trzy osoby oskarżone o morderstwo ochroniarza. "Po prostu wykonywał swoją pracę"

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. 45-letnia Sharmel Lashe Teague, jej 44-letni mąż Larry Edward Teague oraz 23-letni Ramonyea Travon Bishop zostali oskarżeni o morderstwo z premedytacją - podała Prokuratura Okręgowa w Genesee, której oświadczenie omawia CNN

- Pan Munerlyn po prostu wykonywał swoją pracę, chcąc utrzymać w mocy zarządzenie gubernatora dotyczące pandemii COVID-19 dla bezpieczeństwa pracowników sklepu i klientów. Po prostu nie możemy wykształcić w sobie mentalności "my kontra oni". Musimy zobowiązać się, jako społeczność, do podjęcia niezbędnych działań, które pozwolą nam zachować zdrowie i wspólnie przezwyciężyć kryzys. Nie dla nas samych, ale dla Calvina Munerlyna, który stracił życie niepotrzebnie i bezsensownie - powiedział prokurator okręgowy w Genesee David Leyton.

W stanie Michigan w USA ludzie muszą zakrywać nos i usta w sklepach spożywczych. Sklepy mogą odmówić świadczenia usług każdemu, kto nie nosi maski. 

43-letni Calvin Munerlyn miał żonę i ośmioro dzieci

Więcej o: