Zmarła 79-letnia zakonnica z Chełmna. U kilkudziesięciu osób z klasztoru wykryto koronawirusa

Nie żyje 79-letnia siostra zakonna z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie. Kobieta miała koronawirusa. W klasztorze, gdzie prowadzony jest dom pomocy społecznej, zachorowało łącznie 48 osób.

79-letnia zakonnica z Chełmna trafiła w ubiegłym tygodniu do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Przebywała w placówce razem z 15 innymi zakonnicami klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Wincentego a Paulo. W klasztorze prowadzony jest dom pomocy społecznej, ale, jak podaje TVN24, u żadnego z podopiecznych nie potwierdzono koronawirusa. 

Chełmno. 79-letnia zakonnica zmarła na COVID-19

Na początku zakażenie stwierdzono u jednej z sióstr, która pracowała w wolontariacie w Nowym Szpitalu w Świeciu. Następnie przebadano łącznie 330 osób - z klasztoru i DPS-u, a także tych, którzy mieli z nimi kontakt.

Zobacz wideo Biedroń komentuje apel byłych prezydentów i premierów o bojkot „pseudowyborów”

Testy dały pozytywny wynik u 42 osób zakonnych, księdza, świeckiego pracownika klasztoru, czterech pracowników domu opieki oraz czterech osób, które miały styczność z pracownikiem klasztoru. W poniedziałek wszystkie osoby przebywające w DPS miały zostać przebadane ponownie.

Więcej o: