Kiedy będziemy mogli pójść do fryzjera? Michał Dworczyk: Najwcześniej za dwa tygodnie

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych będzie możliwe najwcześniej za dwa tygodnie. Wyjaśnił jednocześnie, że zależy to od tego, jak będzie rozwijać się epidemia koronawirusa w Polsce.

Przypomnijmy, że 4 maja Polska weszła w drugi etap odmrażania gospodarki i życia społecznego. Decyzją rządu poluzowano niektóre obostrzenia i pozwolono na otwarcie hoteli, galerii handlowych, bibliotek, muzeów i centrów rehabilitacyjnych. Od 6 maja otwarte będą mogły być także żłobki i przedszkola. Kiedy nastąpi dalsze znoszenie epidemicznych restrykcji? W Porannej rozmowie RMF FM mówił o tym szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Zobacz wideo #BiznesWalczy -

Michał Dworczyk: Niektóre obostrzenia mogą zostać przywrócone

- Pan premier prezentując zasady tego drugiego etapu odmrażania życia gospodarczego i społecznego, wyraźnie powiedział, że kolejny etap będzie możliwy najwcześniej po dwóch tygodniach, czyli po tym okresie, kiedy będziemy mogli przeprowadzić rzetelną ewaluację efektów teraz wprowadzanych rozluźnień - powiedział szef KPRM. 

Michał Dworczyk zaznaczył jednocześnie, że niewykluczone, że niektóre obostrzenia zostaną przywrócone, choć ma nadzieję, że tak się nie stanie. 

Zapytany o to, kiedy znów będą otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne, szef Kancelarii premiera stwierdził, że jest to zaplanowane na kolejny etap znoszenia obostrzeń i powtórzył, że może on nastąpić za dwa tygodnie. 

Więcej o: