Tatrzański Park Narodowy znów otwarty. "Zdajemy się na zdrowy rozsądek turystów"

Od poniedziałku 4 maja Tatrzański Park Narodowy jest znów otwarty dla ruchu turystycznego. Władze parku apelują jednak, aby mimo łagodzenia obostrzeń zachować zdrowy rozsądek i pamiętać o niezbędnych środkach bezpieczeństwa.

Tatrzański Park Narodowy jest już otwarty, podobnie jak część schronisk i parkingi znajdujące się na jego terenie. Ruszyła także kolej linowa na Kasprowy Wierch. Wciąż zawieszony jest transport konny, zamknięta jest także Jaskinia Mroźna. Po konsultacjach z TOPR Tatrzański Park Narodowy podjął też decyzję o zamknięciu szlaków dla narciarstwa, w tym skiturowego.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Tatrzański Park Narodowy apeluje o stosowanie się do zaleceń związanych z epidemią

Wybierając się do Tatrzańskiego Parku Narodowego, należy pamiętać o środkach bezpieczeństwa. Władze parku informują, że infrastruktura na terenie TPN nie jest odkażana, dlatego należy unikać dotykania barierek, ławek czy stołów. Ze względu na obostrzenia wciąż zamknięta jest większość punktów gastronomicznych na terenie parku, więc warto mieć ze sobą swój prowiant. Władze TPN zachęcają także, aby kupować bilety wstępu za pośrednictwem internetu 

"Wprawdzie w lasach nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust, ale warto je zasłonić, kiedy widzimy, że wokół jest dużo ludzi. Twarz należy zasłaniać na parkingach i w punktach poboru opłat za wstęp. Zdajemy się na zdrowy rozsądek turystów i troskę o innych" - czytamy w komunikacie.

Tatrzański Park Narodowy przypomina także, aby zachowywać dystans od innych turystów i unikać miejsc koncentracji ludzi na szlaku i w miejscach odpoczynku. Informuje także, że na niektórych szlakach będą obowiązywały limity wejść.

Więcej o: