W Rosji lawinowo rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Dziś padł kolejny rekord

W ostatnich dniach w Rosji mocno rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Służby sanitarne podały, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano prawie 10 tysięcy nowych przypadków. Łącznie od początku pandemii w Rosji stwierdzono 12 454 przypadki zakażeń SARS-CoV-2.

Najwięcej zakażeń zdiagnozowano w Moskwie. Tylko minionej doby w stolicy przybyło 5358 chorych na COVID-19. Rosyjscy lekarze poinformowali, że co najmniej połowa zakażonych nie ma żadnych wyraźnych symptomów infekcji.

W całej Rosji w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 57 osób zakażonych koronawirusem. Ogólna liczba zgonów wśród zakażonych to 1222. Do tej pory wyzdrowiało ponad 15 tysięcy osób. W tym czasie przeprowadzono 4 miliony testów.

W piątek o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował podczas transmitowanej w państwowej telewizji telekonferencji z Władimirem Putinem premier Rosji Michaił Miszustin (więcej na ten temat). Polityk na czas leczenia wycofał się z życia publicznego. Jego tymczasowym zastępcą, na mocy dekretu Putina, został Andrej Biełousow, pierwszy zastępca premiera.

Zobacz wideo Świat się zatrzymał, a przyroda łapie oddech

Koronawirus w Rosji. Władze krytykują obywateli za brak dyscypliny

Władze Rosji skrytykowały obywateli za brak samodyscypliny w przeciwdziałaniu pandemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia ostrzegło, że łamanie rygorów samoizolacji doprowadzi do kolejnego, gwałtownego wzrostu liczby zakażeń. Z kolei moskiewska administracja zapowiedziała zaostrzenie kar za naruszanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Zdaniem ministra zdrowia Michaiła Muraszko, odnotowany ostatnio gwałtowny wzrost liczby zakażonych to wynik z rozluźnienia dyscypliny epidemicznej wśród obywateli. Szef resortu przypomniał, że w szpitalach znajduje się obecnie ponad 40 tysięcy osób z różnego rodzaju infekcjami dróg oddechowych, w tym ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Więcej o: