Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacpra. Policja: Wiele wskazuje na to, że dziecko wpadło do wody

Wciąż trwają poszukiwania 3,5 letniego Kacpra Błażejowskiego, który zaginął w poniedziałek wieczorem w Nowogrodźcu na Dolnym Śląsku. Główna część akcji skupia się na przeszukiwaniu koryta rzeki Kwisy. Wiele wskazuje na to, że dziecko wpadło do wody - przyznaje policja.

Akcja poszukiwawcza 3,5-letniego Kacpra trwa już piątą dobę. Jak przekazała oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Bolesławcu aspirant sztabowa Anna Kublik-Rościszewska, 26 policyjnych płetwonurków przeczesuje koryto rzeki Kwisy na kolejnym odcinku. - Idziemy zgodnie z nurtem rzeki od Parzyc w kierunku Osiecznicy. Są też dwa psy z komisariatu wodnego we Wrocławiu, przeczesują teren wzdłuż rzeki - powiedziała w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

Zaginięcie Kacpra Błażejowskiego z Nowogrodźca. Trwają poszukiwania

Aspirant Kublik-Rościszewska dodała, że "wiele wskazuje na to, iż dziecko wpadło do wody", ale policja nie wyklucza żadnego scenariusza. Dlatego funkcjonariusze sprawdzają też tereny lądowe, ogródki działkowe, pobliskie pola i tereny kolejowe. - Równolegle trwają działania operacyjne, które nie są przerywane. Dzień i noc służby operacyjne prowadzą ustalenia i weryfikują wiele rzeczy - mówiła rzecznik.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Poszukiwania chłopca trwają od poniedziałku. W pierwszej fazie akcji przeszukano ponad 500 hektarów ogrodów działkowych i okolicznych pól, w czym brali udział, oprócz policjantów, także strażacy i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Od środy w poszukiwaniach biorą udział policyjni płetwonurkowie.

Zaginiony Kacper był ubrany w czarne spodnie bojówki, koszulkę w biało-czerwone paski z rysunkiem Myszki Miki i szare buty sportowe. Osoby znające miejsce pobytu dziecka lub posiadające informacje, które mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu pod numer telefonu 756 496 200 lub 201.

Więcej o: