Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacpra. Policja: Wiele wskazuje na to, że dziecko wpadło do wody

Wciąż trwają poszukiwania 3,5 letniego Kacpra Błażejowskiego, który zaginął w poniedziałek wieczorem w Nowogrodźcu na Dolnym Śląsku. Główna część akcji skupia się na przeszukiwaniu koryta rzeki Kwisy. Wiele wskazuje na to, że dziecko wpadło do wody - przyznaje policja.

Akcja poszukiwawcza 3,5-letniego Kacpra trwa już piątą dobę. Jak przekazała oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Bolesławcu aspirant sztabowa Anna Kublik-Rościszewska, 26 policyjnych płetwonurków przeczesuje koryto rzeki Kwisy na kolejnym odcinku. - Idziemy zgodnie z nurtem rzeki od Parzyc w kierunku Osiecznicy. Są też dwa psy z komisariatu wodnego we Wrocławiu, przeczesują teren wzdłuż rzeki - powiedziała w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

Zaginięcie Kacpra Błażejowskiego z Nowogrodźca. Trwają poszukiwania

Aspirant Kublik-Rościszewska dodała, że "wiele wskazuje na to, iż dziecko wpadło do wody", ale policja nie wyklucza żadnego scenariusza. Dlatego funkcjonariusze sprawdzają też tereny lądowe, ogródki działkowe, pobliskie pola i tereny kolejowe. - Równolegle trwają działania operacyjne, które nie są przerywane. Dzień i noc służby operacyjne prowadzą ustalenia i weryfikują wiele rzeczy - mówiła rzecznik.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Poszukiwania chłopca trwają od poniedziałku. W pierwszej fazie akcji przeszukano ponad 500 hektarów ogrodów działkowych i okolicznych pól, w czym brali udział, oprócz policjantów, także strażacy i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Od środy w poszukiwaniach biorą udział policyjni płetwonurkowie.

Zaginiony Kacper był ubrany w czarne spodnie bojówki, koszulkę w biało-czerwone paski z rysunkiem Myszki Miki i szare buty sportowe. Osoby znające miejsce pobytu dziecka lub posiadające informacje, które mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu pod numer telefonu 756 496 200 lub 201.

Więcej o:
Komentarze (17)
Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacpra. Policja: Wiele wskazuje na to, że dziecko wpadło do wody
Zaloguj się
 • hdtvpolska

  Oceniono 9 razy 7

  Gdzie jest rowerek ? Z pewnością nie popłynął z wodą.
  Głupota mediów jest porażająca.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 6 razy 6

  Szukałabym jednak gdzieś bliżej domu.

 • hiperon59b

  Oceniono 7 razy 5

  Podobno ojciec tego dziecka był poszukiwany przez policję. Zaginięcie tego dziecka spowodowało zatrzymanie tego mężczyzny, choć wygląda na to że się wcale nie ukrywał przed policją tylko mieszkał z rodziną i poruszał się swobodnie w swojej miejscowości. I pomyśleć, gdyby policja zachowała się profesjonalnie, zatrzymała go i doprowadziła do więzienia (bo podobno nie stawił się do odbycia kary) zanim zabrał synka do kumpla na działkę to do tragedii by nie doszło. Życie pisze często zaskakujące scenariusze. Wygląda na to że jak zwykle zawiodły procedury.

 • gggrrr

  Oceniono 5 razy 5

  To jest jeszce małe dziecko i takiego nie spuszcza się z oka ,gdy się oddala -krzyczymy stój i do niego szybko podbiegamy.Tragedia.

 • jonkasta

  Oceniono 9 razy 5

  chłopczyk nie mógł tak daleko odejść od domu, bo prawie ma 4 lata , to już ma rozeznanie i pojęcie gdzie jest jego lokum, i nie szedłby beznadziejnie przed siebie, bo po co ? Są 3 możliwości, kazda tragiczna. Wpadł do wody, albo porwał go jakiś pedofil , albo coś się stało na działce pod opieką ojca. Innej opcji nie widzę.

 • C ZA

  Oceniono 15 razy 5

  Straszna tragedia. Współczuję rodzicom.

 • julas01

  Oceniono 7 razy 1

  Również współczuję rodzicom, ale powiem szczerze, że zdjęcie budzi u mnie mieszane uczucia. Trochę nie wyobrażam sobie sadzania trzylatka na silniku samochodowym, pod otwartą klapą. To, delikatnie mówiąc, nieodpowiedzialne.

 • cztery0000ziobra

  0

  Kacper to jak pół Brajana...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX