"Już nie mieliśmy sił". Pracownicy opuścili ośrodek w Czernichowie. Musieli zostawić kilkuset pacjentów

Trwa ewakuacja pacjentów Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie (województwo śląskie). Zarządzono ją po tym, jak pracownicy opuścili budynek, pozostawiając pacjentów. - Już nie mieliśmy sił. Wiedzieliśmy, że jak tego nie zrobimy, to nie napłynie żadna pomoc - powiedziała jedna z pracownic ośrodka.

W piątek rozpoczęła się ewakuacja pensjonariuszy ze Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie. Jak informuje nasz czytelnik, koronawirusem zakażonych jest co najmniej 63 ze 179 osób, które przebywały w środku. Ewakuację poprzedziła decyzja pracowników, którzy przed ostatnich kilka tygodni pracowali w ośrodku odeszli od łóżek pacjentów. 

Zobacz wideo Wybory w maju i wygrana Andrzeja Dudy? Prof. Dudek: Dla mnie nie będzie prezydentem

Czernichów. Pracownicy ośrodka opieki byli zmuszeni odejść od łóżek pacjentów. "Byliśmy bez sił"

Personel ośrodka poinformował, że nie był w stanie dłużej pracować w placówce w związku ze zmęczeniem izolacją i nieprzerwaną pracą w czasie kwarantanny. Jak wskazano, z każdym dniem pogarszał się też stan pensjonariuszy z COVID-19.

- Już nie mieliśmy sił, a wiedzieliśmy, że jak tego nie zrobimy, to nie napłynie żadna pomoc, nie zareaguje nikt, nic nie zrobią, nie ewakuują pacjentów, nie wyślą do szpitala. Nie mieliśmy po prostu wyjścia. Wiem, że być może ktoś to uzna za niehumanitarne, ale jak to mówią "dobry ratownik to zdrowy i żywy ratownik" - powiedziała jedna z pracownic ośrodka, cytowana przez TVN 24.

Obecnie pensjonariusze z koronawirusem są przewożeni karetkami do szpitali zakaźnych na terenie województwa śląskiego. 13 pacjentów przewieziono z kolei do izolatorium w Goczałkowicach. W ośrodku po dezynfekcji mają zostać tylko osoby, u których testy nie wykazały zakażenia koronawirusem. 

Więcej o:
Komentarze (276)
"Już nie mieliśmy sił". Pracownicy opuścili ośrodek w Czernichowie. Musieli zostawić kilkuset pacjentów
Zaloguj się
 • zgred151

  Oceniono 86 razy 76

  Gdzie te tysiace WOT, ktorzy za zabawe w wojsko biora pieniadze zamiast pomagac sluzbom medycznym.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 77 razy 73

  Postępowanie z pacjentami DPS, jak też z personelem medycznym nosi znamiona zamiaru eksterminacji.
  Jeśli pracownicy byli w kwarantannie, nie mieli prawa pracować. Kwarantanna polega na pełnej izolacji.
  Zmuszanie kogokolwiek do pracy, w dodatku w wymiarze wielodobowym, w okresie przebywania na kwarantannie nosi znamiona pracy niewolniczej i na to są paragrafy nie tyle w polskim prawie, co międzynarodowym, nawet nie unijnym.

 • meki_majcher

  Oceniono 67 razy 59

  Czy pakiety wyborcze dotarły już do Czernichowa?
  Szkoda byłoby zmarnować tych kilkaset głosów...

 • metaxo

  Oceniono 58 razy 50

  Najważniejsze jest by Adriana usadzić przy korycie. Tylko on gwarantuje bezkarność kryminalistom z pisowskiej mafii - Andżej💀Duda'2020 - ☠️ Po trupach do władzy ☠️

 • dlugi0330

  Oceniono 51 razy 43

  Czy to nie aby ten dom, którego dyrektorka meldowała, ze wszystko jest w porządku, a wojewoda i jego służby nie podjęli żadnych skutecznych działań w tej sprawie, pomimo dramatycznego reportażu w TVN? Pan Wojewoda słucha i ogląda wyłącznie media Prezesa Rydzyka, a działać mu zakazano na Nowogrodzkiej? Wstyd!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX