Podrobione certyfikaty chi雟kich maseczek pochodzi造 z Polski? Sprowadzi豉 je W這szka. Jest 郵edztwo

W這ska prokuratura bada spraw sprowadzenia do kraju 15 milion闚 maseczek z Chin, kt鏎e mia豉 zam闚i w這ska biznesmenka i by豉 marsza趾ini ni窺zej izby parlamentu, Irene Pivetti. Jak opisuje dziennik "La Repubblica", pos逝篡豉 si ona fa連zywym certyfikatem, kt鏎y mia rzekomo zosta wystawiony przez polsk instytucj. Firma zaprzecza.

Jak opisała "Le Repubblica", włoska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie 15 milionów maseczek, które zostały sprowadzone do Włoch z Chin na zamówienie Irene Pivetti - biznesmenki i byłej przewodniczącej niższej izby parlamentu. Miało się to odbyć nielegalnie.

Zobacz wideo „Najpóźniej jesienią nastąpi drugie uderzenie związane z kryzysem finansowym”

Włochy. Prokuratura bada sprawę maseczek sprowadzonych z Chin. Polski wątek

Z ustaleń śledczych wynika, że Pivetti zamówiła maseczki na mocy dwóch kontraktów zawartych przez jej firmę Only Italia Logistics. Umowę zawarto bez konkursu - w związku z trwającą epidemi koronawirusa włoski rz康 zobowiązał się do zapłacenia za transakcję 30 mln euro. Część z maseczek trafiła m.in. do aptek w Mediolanie czy Rzymie. Transakcje Pivetti zostały jednak później skontrolowane - Włoszce zarzuca się oszustwo i sfałszowanie dokumentów.

Tu pojawia się polski wątek. Jak precyzuje "Gazeta Wyborcza", w trakcie zawierania transakcji Pivetti miała posłużyć się fałszywym certyfikatem, który miał zostać wystawiony przez firmę ICR Polska Co. Ltd. Chodzi o "sprowadzenie maseczek FFP2 jednorazowego użytku, opatrzonych fałszywym świadectwem zgodności ICR Polska Co. Ltd. oraz sprzedawanie ich w całym kraju, mimo świadomości, że nie spełniały one standardów określonych w obowiązującym dekrecie”.

Irene Pivetti nie przyznaje się do winy. Z kolei polska firma zaprzecza, jakoby brała udział w wystawianiu fałszywych certyfikatów maseczek. Jak podkreśla, nie wydawała też żadnego certyfikatu na prośbę firmy prowadzonej przez Włoszkę firmy. 

Od 26 marca ICR Polska przestała przyjmować prośby o wystawianie certyfikatów produktom związanym z COVID-19. Wszystkie certyfikaty wystawione w okresie 1-26 marca 2020 r. dotyczące produktów związanych z COVID-19 zostały wycofane,  ICR Polska uruchamia od nowa proces ich certyfikacji. Decyzja o wycofaniu certyfikatów i ponownej ich weryfikacji wynika z pojawienia się licznych nieprawidłowych lub podrobionych certyfikatów

- czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie ICR Polska.

Wi璚ej o:
Komentarze (232)
Podrobione certyfikaty chi雟kich maseczek pochodzi造 z Polski? Sprowadzi豉 je W這szka. Jest 郵edztwo
Zaloguj si
 • Stanis豉w Anio

  Oceniono 89 razy 79

  Chinole trzepi kas na koronkowym wirusie, a mi這 popatrze. Do Polandii PiS-dzielce te sprowadzili z wielk pomp ch...a warte maseczki z certyfikatem wystawionym dla odmiany przez makaroniarzy.

 • six_a

  Oceniono 61 razy 51

  haha. mo瞠 sasin podrabia. praw r瘯 popisy dla jakubiaka, lew certyfikaty.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 58 razy 42

  W co my jeszcze wdepniemy? Przecie ten Kaczystan to kompletna zaka豉 Europy!

 • karolhenryk

  Oceniono 44 razy 34

  Maseczki do Polski z lewymi w這skimi certyfikatami.
  Maseczki do W這ch z lewymi polskimi certyfikatami.

  Chi雟ki standard.

 • mutterpol

  Oceniono 43 razy 33

  Smutne, 瞠 nie dziwi

 • niko8472

  Oceniono 78 razy 30

  Polska: p這nace 鄉ieci i lewe certyfikaty. Specjalno嗆 narodowa.

 • maciek76

  Oceniono 35 razy 27

  Pewnie drukowane prze Brudzi雟kiego alko Kami雟kiego. Podobnie jak z reszt dla maseczek, kt鏎e przylecia造 w Antontowie, na kt鏎ego tle lansowa si Morawiecki - wszystkie s atrapami do wyrzucenia (maseczki i politycy-atrapy).

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX