Pracownik firmy kompletującej pakiety wyborcze zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

U pracownika magazynu firmy EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa Trybunalskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak podaje nieoficjalnie tvn24.pl, to właśnie ta firma na zlecenie Poczty Polskiej zajmuje się kompletowaniem pakietów wyborczych na wypadek, gdyby majowe wybory prezydenckie zostały przeprowadzone w trybie korespondencyjnym.

"28 kwietnia 2020 r. wpłynęła do nas informacja o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników naszego magazynu" - potwierdził w czwartek zarząd EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego, firmy zajmującej się m.in. przygotowywaniem materiałów reklamowych rozsyłanych za pomocą tradycyjnej poczty.

"Zgodnie z wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia dokonaliśmy natychmiastowego zgłoszenia zdarzenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz uruchomiliśmy kompleksowe działania zabezpieczające zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych pracowników" - czytamy w oświadczeniu firmy.

Zobacz wideo Co z wyborami w maju? Ocenia prezydent Poznania

Tvn24.pl: Zakażenie w firmie kompletującej wyborcze pakiety

Jak podaje tvn24.pl, firma zajmuje się na zlecenie Poczty Polskiej kompletowaniem pakietów wyborczych, czyli drukowaniem kopert i łączeniem ich wraz z kartą do głosowania w jeden pakiet.

Informacje o zakażeniu pracownika piotrowskiej firmy potwierdziła w piśmie do senatora PO Krzysztofa Brejzy dr n. med. Urszula Sztuka-Polińska, Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.  Zakażony trafił do szpitala, a kwarantannie zostały poddane osoby z kontaktu z pracownikiem wraz z rodzinami.

Przypomnijmy - zgodnie z zarządzeniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek wybory prezydenckie powinny odbyć się 10 maja. Prawo i Sprawiedliwość przygotowało ustawę, która zakłada przeprowadzenie majowych wyborów wyłącznie w formie korespondencyjnej. Ustawa w przyszłym tygodniu ma wrócić z Senatu, 6 maja ma odbyć się ostateczne głosowanie w Sejmie.

Więcej o: