Pracownik firmy kompletującej pakiety wyborcze zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

U pracownika magazynu firmy EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa Trybunalskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak podaje nieoficjalnie tvn24.pl, to właśnie ta firma na zlecenie Poczty Polskiej zajmuje się kompletowaniem pakietów wyborczych na wypadek, gdyby majowe wybory prezydenckie zostały przeprowadzone w trybie korespondencyjnym.

"28 kwietnia 2020 r. wpłynęła do nas informacja o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników naszego magazynu" - potwierdził w czwartek zarząd EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego, firmy zajmującej się m.in. przygotowywaniem materiałów reklamowych rozsyłanych za pomocą tradycyjnej poczty.

"Zgodnie z wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia dokonaliśmy natychmiastowego zgłoszenia zdarzenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz uruchomiliśmy kompleksowe działania zabezpieczające zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych pracowników" - czytamy w oświadczeniu firmy.

Zobacz wideo Co z wyborami w maju? Ocenia prezydent Poznania

Tvn24.pl: Zakażenie w firmie kompletującej wyborcze pakiety

Jak podaje tvn24.pl, firma zajmuje się na zlecenie Poczty Polskiej kompletowaniem pakietów wyborczych, czyli drukowaniem kopert i łączeniem ich wraz z kartą do głosowania w jeden pakiet.

Informacje o zakażeniu pracownika piotrowskiej firmy potwierdziła w piśmie do senatora PO Krzysztofa Brejzy dr n. med. Urszula Sztuka-Polińska, Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.  Zakażony trafił do szpitala, a kwarantannie zostały poddane osoby z kontaktu z pracownikiem wraz z rodzinami.

Przypomnijmy - zgodnie z zarządzeniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek wybory prezydenckie powinny odbyć się 10 maja. Prawo i Sprawiedliwość przygotowało ustawę, która zakłada przeprowadzenie majowych wyborów wyłącznie w formie korespondencyjnej. Ustawa w przyszłym tygodniu ma wrócić z Senatu, 6 maja ma odbyć się ostateczne głosowanie w Sejmie.

Więcej o:
Komentarze (416)
Pracownik firmy kompletującej pakiety wyborcze zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 110 razy 102

  zaczyna się rosyjska ruletka... ciekaw ilu ludzi tych "wyborów" nie przeżyje albo zostanie niepełnosprawnymi, tylko po to żeby czopek Kaczyńskiego mógł pozostać u żłoba?

 • wawrzyniec1234

  Oceniono 78 razy 70

  Czyli wybrano właściwą firmę, co by w prezencie odbiorcom dać koronowirusa. A może o to chodzi w tym całym zamieszaniu?

 • hallski

  Oceniono 82 razy 70

  No i pyk. Trafią do nas zarażone pakiety wyborcze. Nie tknę tego nawet kijem.

 • magda_breslau

  Oceniono 69 razy 65

  Jesli My, spoleczenstwo ktore nie istnieje,

  nie sprzeciwimy sie Jarkowi Kaczynskiego, temu mamusinemu dyktatorkowi, i jego klaunom z PiS, nawet taka niedojda jak on pozbawi nas tytulu do nazywania sie suwerenem.

  I ludzie, ktorzy chca oddac swe prawa (upartyjnione sàdy, prokuratura, Trybunal) w zamian za miske ryzu i pińcet plus, najpierw stracà prawa, a pozniej swoje bogactwo. I dla mnie osobiscie bardziej niebezpieczne od straty majàtku jest strata praw.

  Niewolnik nigdy nie jest bogaty.

 • loganty

  Oceniono 68 razy 60

  Przecież miała wszystkim zająć się Poczta Polska,a tu w sreberka zawijają jakieś świstaki-znajomi Królika,w dodatku zarażeni...
  Oj rozleje się budyń w kopertach,rozleje...

 • masofrev

  Oceniono 63 razy 55

  Super, zakażone pakiety wyborcze... Pamiętajcie, że koperta ma być zaklejona - trzeba ją polizać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX