Trump grozi Chinom: Widziałem dowody na to, że koronawirus może pochodzić z laboratorium w Wuhan

Prezydent Donald Trump oświadczył, że widział dowody wskazujące na to, iż koronawirus może pochodzić z chińskiego laboratorium w mieście Wuhan. Amerykański prezydent zagroził władzom w Pekinie konsekwencjami, jeśli okaże się, że celowo doprowadziły do rozprzestrzenienia się wirusa na świecie.
Zobacz wideo

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Donald Trump wyraził przekonanie, że koronawirus wymknął się Chińczykom spod kontroli. Nie wykluczył jednak również scenariusza, w którym władze w Pekinie celowo dopuściły do rozprzestrzenienia się go z Wuhan do innych krajów. - Jak to się stało, że zatrzymali ruch powietrzny wewnątrz Chin, a nie zatrzymali samolotów do Stanów Zjednoczonych i do całej Europy? - mówił prezydent.

Zapytany, czy widział dowody wskazujące na to, że wirus mógł pochodzić z Instytutu Wirusologii Wuhan, Donald Trump odpowiedział: - Tak, widziałem. I uważam, że Światowa Organizacja Zdrowia powinna się wstydzić, bo zachowuje się jak agencja public relations dla Chin.

Donald Trump grozi Chinom

Trump powiedział, że zależności od ustaleń prowadzonego obecnie dochodzenia może podjąć kroki odwetowe wobec Chin, na przykład poprzez podniesienie ceł importowych.

Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego USA wydało jednak w czwartek oświadczenie, że amerykańskie służby wywiadowcze zgadzają się z naukowcami, iż wirus powodujący COVID-19 "nie został stworzony przez człowieka i nie był genetycznie modyfikowany". W komunikacie biura znalazła się jednak również zapowiedź dalszych analiz w celu znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy epidemię spowodował kontakt człowieka z zainfekowanym zwierzęciem, czy jest ona rezultatem wypadku w laboratorium w Wuhan.

Więcej o:
Komentarze (509)
Trump grozi Chinom: Widziałem dowody na to, że koronawirus może pochodzić z laboratorium w Wuhan
Zaloguj się
 • mustermann

  Oceniono 57 razy 43

  Trump: "Widziałem dowody, że pochodzę z chińskiego laboratorium w mieście Wuhan".

  Faktycznie. Trump się Chińczykom nie udał - ma prawo mieć do nich pretensje.

 • sacc77

  Oceniono 54 razy 38

  Czyli jak rozumiem, w świetle ostatnich komunikatów medialnych ten... Trump wie lepiej oraz więcej aniżeli całe środowisko wywiadu USA...
  Pogratulować...

 • jasiek_oc

  Oceniono 40 razy 28

  Zbyt dużo wybielacza się ochlał.

 • chi-neng

  Oceniono 49 razy 27

  Ciekawa jestem jakigo rodzaja pandemia jest porazony mozg tego furiata, ktory zamiast zajac sie tragedia wywolana corona-virusem w USA , prowokuje nie tylko Chiny, ale nieomalze caly swiat, do konfliktow zagrazajacy bezpieczenstwu tego swiata.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 58 razy 22

  Jak donosi znakomity brytyjski portal śledczy Ponthy Mython, Europa Zachodnia została skażona covid-19 przez służby specjalne Pekinu. Widziano przemieszczające się z Dalekiego Wschodu stratosferyczne balony infekcyjne , szczególnie dokładną obserwację przeprowadziła ekipa naukowców w rejonie Gór Sowich w Sudetach prowadzących prace eksploracyjne pod kryptonimem „Złoty Pociąg”. Balony posiadały dziwne znaki hieroglificzne przypominające chińskie pismo.
  Światowej sławy polski lingwista Janusz Ciapkowski przypuszcza, że mogły być to cytaty z Mao-Tse-Tunga.
  Również w uSSa stwierdzono podobne działania – w Nevadzie w okolicy tzw. Strefy 51 , farmer John Full zgłosił nocne przemieszczanie nieznanych obiektów łatających – FBI jest w posiadaniu dowodów , że po tym fakcie w tym rejonie nastąpiło zwiększenie ilości osób zainfekowanych covid-19.
  Niezawodni agenci CIA w Warszawie , stwierdzili , że zatruto koronowirusem 3 beczki kremu przeciwzmarszczkowego pani ambasador uSSa, aby utrudnić jej pomoc dla rządu polskiego w walce z covid-19 - udaremniono ten akt sabotażu przez sprowadzenie dodatkowych 4 beczek tegoż kremu.
  O dalszych sukcesach polskich i sojuszniczych służb specjalnych informacje będą podawane na bieżąco.
  🙂🙂🙂🙂

 • wariant_b

  Oceniono 27 razy 21

  Za to nie ma świadków na to, że administracja Trumpa nie radzi sobie z pandemią.
  Bo zmarli.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 33 razy 21

  Jak tak dalej pójdzie to rodowi mieszkańcy Ameryki Płd. oskarżą Europę za przywóz chorób, których oni nie znali.

 • plastikpiokio

  Oceniono 32 razy 20

  pomaranczowy kretyn tak całkiem przez przypadek wywoła III wojnę swiatową bo będzie miał taki pomaranczowy kaprys .

 • matylda1001

  Oceniono 27 razy 19

  To nie śmieszne. Ten pomarańczowy czubek ma walizkę atomowa do dyspozycji i jak mu coś strzeli do głowy to nie zawaha się jej użyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX