Nowe informacje ws. wycieku kart do głosowania. "Nie ma daty dziennej. Sprzeczne ze standardami PKW"

Karty do głosowania, których wzór wyciekł z zasobów Poczty Polskiej, nie mają daty dziennej głosowania, co jest sprzeczne z dotychczasowymi standardami PKW - podaje RMF FM. Sprawą wycieku pakietów zajęła się już Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W czwartek rano wyszło na jaw, że doszło do wycieku pakietów do głosowania. Kandydat na prezydenta Stanisław Żółtek zorganizował konferencję prasową, na której pokazał, że posiada pakiet do głosowania w nadchodzących wyborach prezydenckich. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, autentyczność wzoru pakietu wyborczego potwierdziło Ministerstwo Aktywów Państwowych, które jest odpowiedzialne m.in. za dystrybucję pakietów wyborczych. Sprawą zajmuje się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a w sprawie pojawia się coraz więcej informacji. 

Karty do głosowania bez daty dziennej. "Sprzeczne ze standardami PKW"

"Karty do głosowania w wyborach kopertowych nie mają daty dziennej głosowania. To sprzeczne z dotychczasowymi standardami PKW" - relacjonuje Patryk Michalski z RMF FM. Na karcie został określony jedynie rok głosowania - "Karta w wyborach prezydenta w 2020 roku". 

Jak ustalił Michalski, na kartach do głosowania znajduje się też biało-czerwona flaga nadrukowana specjalnym tuszem, która "ma być zabezpieczeniem karty do głosowania w wyborach kopertowych". Oznacza to, że na karty do głosowania zostały już naniesione zabezpieczenia, mimo że nie ma jeszcze rozporządzenia, które regulowałoby sposób tych zabezpieczeń lub wzór karty.

Poczta Polska w opublikowanym oświadczeniu poinformowała, że jest otwarta na wyjaśnienia i "jeśli zajdzie taka potrzeba, spółka będzie współpracować z właściwymi organami Państwa". 

Zobacz wideo Co z wyborami w maju? Ocenia prezydent Poznania
Więcej o:
Komentarze (189)
Nowe informacje ws. wycieku kart do głosowania. "Nie ma daty dziennej. Sprzeczne ze standardami PKW"
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 90 razy 68

  Nie ma daty bo PiS_dzielce nie maja pojęcia kiedy ta farsa udająca wybory się odbędzie. 10, 17 czy 24 maja, a może któregoś sierpnia. Albo ch... wie kiedy.

 • wolak007

  Oceniono 80 razy 62

  Czy już minęły 3 godziny od zgłoszenia przestępstwa do ABW? Standardem w czasach PIS powinno być już zakończenie "śledztwa"?....

 • budyn222

  Oceniono 52 razy 38

  Banda idiotów. Nawet nie wiadomo jak to komentować. To jest niepojęte, ale dużym krajem w środku Europy rządzi banda idiotów i dyletantow.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 41 razy 29

  ABW powinna się zająć produkcją pakietów, a nie jego wyciekiem.

 • antoszek22

  Oceniono 38 razy 26

  ale to już było
  poza Julką ze sfałszowana uchwałą z nieistniejacą podstawą prawną i Pszczółkowskim to samo, reszta miała uchwały bez daty objęcia funkcji tak jak ten tutaj więc został mianowany dożywotnio do tego bez żadnej podstawy prawnej bo obie wpisane są lewe

  UCHWAŁA
  SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  z dnia 2 grudnia 2015 r.
  w sprawie wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego
  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie art. 194 ust. 1 Konstytucji
  Rzeczypospolitej oraz art. 17 ust. 2 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale
  Konstytucyjnym (Dz. U. poz. 1064 i 1928), wybiera na stanowisko sędziego Trybunału
  Konstytucyjnego Mariusza Romana Muszyńskiego.
  MARSZAŁEK SEJMU
  Marek Kuchciński

 • guramdam3

  Oceniono 43 razy 25

  > "Nie ma daty dziennej
  Bo Sejm obraduje nocą.

 • johnparr1

  Oceniono 39 razy 25

  Bantustan przy tym wszystkim co robi dobra zmiana w Polsce, to demokratyczny kraj pełen praw i przestrzegania zasad wolności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX