Opoczno. Koronawirus wyłączył z pracy wszystkich policjantów. Jest zastępstwo - "Nie zgubią się, mają GPS-y"

Komenda Powiatowa Policji w Opocznie została całkowicie wyłączona z działania. 134 policjantów z tego regionu skierowano na kwarantannę. Zastąpią ich inni funkcjonariusze z województwa łódzkiego.

Jak informuje TVN 24 komenda w Opocznie została wyłączona w poniedziałek 27 kwietnia. Wtedy testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u jednego funkcjonariusza, który miał objawy charakterystyczna dla COVID-19. Informacja ta została przekazana sanepidowi i komendantowi powiatowemu. Funkcjonariusze, w tym z wydziałów kryminalnego, przestępstw nieletnich i patroli, zostali wyłączeni z pracy. Kwarantanną objęto 134 policjantów.

Policjanci z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego zastąpią 134 kolegów z Opoczna. "Nie zgubią się, to nie metropolia"

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 funkcjonariuszy. - Wszyscy przebywają w domach. Na szczęście poza grupą 13 funkcjonariuszy reszta miała negatywne wyniki testów. Ze względu na okres inkubacji wirusa trzeba będzie jednak ponowić wszystkie testy - powiedziała rzeczniczka komendy Barbara Stępień. Poza komendą w Opocznie konieczne było też wyłączenie z użytkowania komisariatów w Paradyżu i Drzewicy.

Zobacz wideo Czy testy wśród medyków mają sens?

Skierowanie funkcjonariuszy na kwarantanne nie oznacza, że ponad 70 tysięcy mieszkańców powiatu, zostanie bez pomocy. Oddelegowani do pracy na tym terenie zostali policjanci z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego, czyli jednostek znajdujących się 90 i 40 kilometrów od Opoczna. - Są na stałe rozlokowani na terenie Opoczna i całego powiatu. Pełnią służbę całodobowo w radiowozach. Zgłoszenia od osób z powiatu opoczyńskiego są przekierowywane do dyżurnego w Piotrkowie. To on dysponuje na miejsce funkcjonariuszy. Nie zgubią się, bo są wyposażeni w nawigację satelitarną. Poza tym, Opoczno to nie jest metropolia - zapewnia dalej rzeczniczka. Do Piotrkowa Trybunalskiego będą też kierowane osoby, które będą musiały trafić do policyjnej izby zatrzymań.

Kolejne testy wykonane zostaną w przyszłym tygodniu. W tym czasie wszystkie pomieszczenia komendy w Opocznie i dwóch komisariatów w powiecie zostaną odkażone. - Mieszkańcy powiatu mogą czuć się bezpieczni. Ulice będą patrolowane przez policjantów, a interwencje należy, jak do tej pory zgłaszać na numer alarmowy 112 - dodała rzeczniczka w rozmowie z portalem naszemiasto.pl.

Więcej o: