Jaśkowiak w Gazeta.pl: W mojej ocenie do wyborów korespondencyjnych nie dojdzie

- Na dzisiaj nie mam zamiaru brać udziału w pseudowyborach korespondencyjnych, gdyby do nich doszło - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Jak dodał, wyjątkiem byłaby sytuacja, gdyby opozycja wyłoniła wspólnego kandydata i zaapelowała do Polaków o uczestniczenie w majowym głosowaniu.

- W mojej ocenie do tych wyborów nie dojdzie, na dzisiaj mamy tylko kwestię wyborów w formie tradycyjnej. Mamy obowiązujące prawo, bo nie możemy bazować na projektach ustaw, które są w Senacie. Nie wiadomo, czy ta ustawa będzie podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Jak dodał, majowe wybory korespondencyjne nie miałyby cech wyborów powszechnych i tajnych. - To będą pseudowybory - ocenił. Jak dodał, "na dzisiaj nie ma zamiaru brać udziału w pseudowyborach korespondencyjnych, gdyby do nich doszło".

- Nie wykluczam, że gdyby doszło do jakiegoś wspólnego apelu opozycji, gdyby opozycja i kandydaci szukaliby kompromisu, którego celem było wyłonienie jednego kandydata, to wtedy oczywiście zmieniłbym zdanie i w tych pseudowyborach wziąłbym udział - powiedział prezydent Poznania.

Więcej o:
Komentarze (40)
Jaśkowiak w Gazeta.pl: W mojej ocenie do wyborów korespondencyjnych nie dojdzie
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 11 razy 11

  du.a nie podpisze? on wszystko podpisze
  dokładnie, gdyby opozycja zgodziła się na jednego kandydata, to należałoby wysłać pisiorom, miliony kopert z nazwiskiem innego kandydata, tak żeby wszyscy w Polsce wiedzieli że ich fałszerstwo jest oczywiste a du.a był wygwizdywany na każdym kroku i olewany za granica

 • ax-les-thermes

  Oceniono 10 razy 10

  To jest czlowiek na ktorego oddalbym swoj glos ew. Biedron. Reszta niech sie po katolicku J E B I E!

 • fakiba

  Oceniono 18 razy 10

  Sasin jest na prostej ścieżce do pierdla za wyrzucenie milionów w błoto , a kaczor dalej się śmieje .

 • antyk63

  Oceniono 9 razy 9

  Pojawiły się pogłoski, że w pocztowym plebiscycie ulotkowym może wygrać Zenek M. ;)

 • eksterno

  Oceniono 13 razy 7

  To nie wybory, tylko spektakl, mający przedłużyć wygodną prezydenturę i umocnić obecną władzę. I tak się stanie, mimo, że inni statyści pchają się na scenę.

 • jojo2015

  Oceniono 11 razy 5

  Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy.

 • adamsky33

  Oceniono 8 razy 4

  Jaskowiak na prezydenta!

 • a.k.traper

  Oceniono 10 razy 4

  A ja bym nie wziął, bo czy dwóch kandydatów czy ośmiu to dalej nie są tajne i powszechne, jedyne co dobre to to, że nie ma tego pitolenia kampanijnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX