Od kiedy możliwe rehabilitacje? Mateusz Morawiecki podał termin

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił drugi etap odmrażania polskiej gospodarki. Jednym z jego elementów jest umożliwienie pacjentom korzystania z rehabilitacji. Od kiedy będzie to możliwe?

O godzinie 10 w środę odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef polskiego rządu ogłosił, że 4 maja rozpocznie się drugi etap odmrażania polskiej gospodarki. Tego dnia otwarte zostaną m.in. centra handlowe i hotele. Co z rehabilitacjami? One także będą możliwe od najbliższego poniedziałku, tuż po długim weekendzie majowym.

"Osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe będą mogły od 4 maja korzystać z rehabilitacji leczniczej. Uwaga! Salony masażu nadal pozostają zamknięte!" - czytamy na stronie rządowej

Zobacz wideo Rząd podejmuje decyzję o znoszeniu kolejnych obostrzeń. Dostępne będą m.in. przedszkola, hotele i galerie handlowe

Mateusz Morawiecki: Kolejne informacje o odmrażaniu gospodarki za dwa tygodnie

Drugi etap odmrożenia gospodarki zakłada, że otwarte zostaną m.in. różnego rodzaju instytucje kultury (biblioteki, archiwa, muzea) oraz hotele i noclegi (jednak bez siłowni, basenów czy restauracji). Kiedy nastąpi kolejny etap znoszenia obostrzeń? Premier Mateusz Morawiecki ma to ogłosić za dwa tygodnie. Przypomnijmy, że trzeci etap powrotu do normalności zakłada otwarcie restauracji, kawiarni oraz salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Na czwartym etapie otwarte mają zostać m.in. siłownie i kluby fitness. 

Więcej o: