Morawiecki nie wyklucza przesunięcia wyborów na 17 lub 23 maja. "Decyzje w odpowiednim czasie"

- Przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest jednym z podstawowych wymogów konstytucyjnych. Zobowiązuje nas do tego konstytucja - przekonywał w środę premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował do Senatu, by ten przyspieszył prace nad ustawą dotyczącą przeprowadzenia wyborów w trybie korespondencyjnym. Nie wykluczył jednocześnie, że nie odbędą się one 10 maja.

W trakcie środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki był pytany przez dziennikarzy o kwestię wyborów prezydenckich. Jak stwierdził szef rządu, ich przeprowadzenie "jest jednym z podstawowych wymogów konstytucyjnych".

- Zobowiązuje nas do tego konstytucja. To jeden z najważniejszych aktów demokratycznego państwa. Dlatego zaproponowaliśmy najbezpieczniejszą formę przeprowadzenia wyborów prezydenckich: wybory w formie korespondencyjnej - przekonywał.

- Apeluję zatem do Senatu, żeby przyspieszyć prace, żeby nie zwlekać, nie prowadzić działań, które rzeczywiście mogą utrudnić przeprowadzenie 10 maja - dodał premier.

Jak wskazał szef rządu, "zdaniem konstytucjonalistów możliwe są wybory w kolejnych terminach: 17 maja lub 23 maja". - Te decyzje będziemy podejmowali w odpowiednim czasie - zapowiedział.

- Dobra organizacja wyborów w trybie korespondencyjnym jest również zależna od szybkich decyzji Senatu. Te decyzje niepotrzebnie są przeciągane w czasie - podkreślał Mateusz Morawiecki.

Zobacz wideo Tusk zachęca, by nie głosować 10 maja. Kamiński: jest ogromna szansa, że nie będziemy w ogóle stali przed tym dylematem

Wybory prezydenckie 2020

W Senacie trwają prace nad przegłosowaną na początku kwietnia ustawą autorstwa PiS, zakładającą przeprowadzenie majowych wyborów prezydenckich wyłącznie w formie korespondencyjnej. Ustawa ma wrócić do Sejmu w pierwszych dniach maja.

Temu rozwiązaniu sprzeciwia się opozycja, domagając się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i przesunięcia terminu wyborów.

Więcej o:
Komentarze (218)
Morawiecki nie wyklucza przesunięcia wyborów na 17 lub 23 maja. "Decyzje w odpowiednim czasie"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 36

  Jak wskazał szef rządu, "zdaniem konstytucjonalistów możliwe są wybory w kolejnych terminach: 17 maja lub 23 maja".
  Obstawiam, że ci konstytucjonaliści to Stasiu Piotrowicz i Kryśka.
  Jej pamiętne słowa. Zapis ustawy jest niekonstytucyjny, ale skoro partia tak chce to tak będzie.
  Wycieracie sobie Morawiecki gębę Konstytucją. Żadnego wstydu łobuzy nie macie!

 • czechy11

  Oceniono 36 razy 32

  Demokratyczna Samotna Wyspa Wolności Towarzysza Kaczyńskie w której na niecałe 2 tygodnie przed wyborami nie wiadomo kiedy będą wybory. Oni nie są nawet śmieszni 😂😂😂

 • kiks11

  Oceniono 29 razy 25

  Czy ten człowiek, nie rozumie, że odpowie za to i politycznie i karnie? Niec nie dociera do tego zrytego strachem przed prezesem mózgu? I taki ktoś jest premierem? LITOŚCI.
  BOJKOT, a potem wniosek o uniewaznienie.
  Nawet Łukaszenka nie poda ręki takiemu komus jak duda, czy oni tego nie rozumieją? Czy naprawdę chcą nas zamknąć w państwie jak w latach 50?

 • tom_aszek

  Oceniono 25 razy 23

  "Zobowiązuje nas do tego konstytucja. To jeden z najważniejszych aktów demokratycznego państwa."

  Coś pan?! To przecież tylko jakaś cienka książeczka, o której wasz prezes raz wspomniał. Ten sam prezes, który mając wykształcenie prawnicze stwierdził, że czasem prawo może działać wstecz.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 24 razy 18

  A kiedy poczta polska przygotuje pakiety do głosowania na drugą turę?

 • czechy11

  Oceniono 22 razy 16

  17 a może 23 fałszerska szopka przestępców zwana Pocztyliada trwa. Przecież kryminalista Kamiński ma już karty z zakreślonym nazwiskiem Duda pid kontrolą ZOMO zwanego teraz WOT to Bierutowi z Żoliborza nie mogą die zmarnować 😂😂

 • tempa-dzida2

  Oceniono 17 razy 15

  17 maja będzie "zgodne z KONSTYTUCJĄ" ?????
  Bardziej chyba z "decyzją" Kaczyńskiego ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX