Kiedy następne etapy odmrażania gospodarki? Jest zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego

W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że drugi etap odmrażania gospodarki rozpocznie się 4 maja. Kiedy zniesione zostaną kolejne obostrzenia?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że drugi etap znoszenia obostrzeń wprowadzonych ze względu na epidemię koronawirusa odbędzie się 4 maja. Tego dnia otwarte zostaną centra handlowe, hotele, a także placówki, w których prowadzona jest rehabilitacja oraz różnego rodzaju instytucje kultury, takie jak muzea czy biblioteki. W weekendy czynne będą mogły być także sklepy budowlane. Od 6 maja otwarte będą przedszkola i żłobki.

Mateusz Morawiecki: Informacje o znoszeniu kolejnych obostrzeń za dwa tygodnie

Kiedy zniesione zostaną kolejne obostrzenia? Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że decyzje w tej sprawie zostaną podjęte na podstawie danych na temat liczby zakażeń i rozwoju epidemii koronawirusa w kraju. Bardziej szczegółowych informacji na ten temat możemy spodziewać się za dwa tygodnie. 

Zobacz wideo Minister edukacji podał terminy egzaminów w szkołach

Plan rządu zakłada, że w trzecim etapie odmrażania gospodarki nastąpi otwarcie restauracji i kawiarni, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także uruchomienie opieki nad dziećmi, które chodzą do klas 1-3. Etap czwarty znoszenia restrykcji zakłada otwarcie salonów masażu, solariów, siłowni, klubów fitness oraz teatrów i kin. Możliwe będzie także organizowanie zgromadzeń do 50 osób. 

Więcej o: