Od kiedy otwarte galerie handlowe i hotele? Mateusz Morawiecki podał termin

W środę 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że od 4 maja otwarte będą hotele, miejsca noclegowe oraz galerie handlowe.

Galerie handlowe otwarte od 4 maja w ścisłym reżimie sanitarny

Kolejny etap łagodzenia obostrzeń zdecydowano się wprowadzić po majówce w celu uniknięcia masowych wyjazdów. Galerie handlowe będą działały w ścisłym reżimie sanitarnym. W sklepie przebywać będzie mogła jedna osoba na 15 mkw placówki handlowej. Z kolei przestrzenie rekreacyjne i restauracyjne nadal mają być zamknięte. 

Od 4 maja otwarte będą także instytucje kulturalne, jak chociażby galerie oraz muzea. Ponadto, umożliwiona zostanie działalność żłobków i przedszkoli również w ścisłym reżimie sanitarny. 

Przyszłe etapy będą w cyklu codwutygodniowym ogłaszane, ale zaznaczam - możemy niektóre elementy przyspieszać, ale takie decyzje jeszcze nie zapadły. Sytuacja musi nam pozwolić wykonać odpowiednie analizy i w oparciu o nie podjąć decyzje.

- zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w kontekście wprowadzenia dalszych etapów łagodzenia restrykcji. Morawiecki dodał też, że odmrażanie gospodarki nie oznacza poluzowanie zasad bezpieczeństwa. 

Więcej o: