Drugi najtragiczniejszy dzień epidemii. Szef PKW przyznaje, że wybory mogą nie być wolne [NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych 34 osób zakażonych koronawirusem.To drugi najgorszy wynik od początku epidemii. W Polsce nadal trwa chaos w związku z planowanymi na maj wyborami korespondencyjnymi. Głos w sprawie po raz pierwszy zabrał szef PKW Sylwester Marciniak - wyraził obawę, że w oparciu o ustawę przygotowaną przez PIS "może nie udać się przeprowadzić wolnych wyborów".

>>>> We wtorek resort zdrowia w dwóch komunikatach poinformował o 316 nowych przypadkach koronawirusa i 34 kolejnych ofiarach śmiertelnych. To drugi najwyższy wynik od początku epidemii. Więcej ofiar jednego dnia zanotowano jedynie 24 kwietnia - wówczas zmarło 40 osób. Łącznie w Polsce mamy ponad 12 tys. wykrytych przypadków zakażenia i 596 ofiar śmiertelnych. 

>>> Z mojego punktu widzenia jest tyle zastrzeżeń, że obawiam się, że w pełnym zakresie nie uda się przeprowadzić wolnych wyborów - powiedział Sylwester Marciniak, szef Państwowej Komisji Wyborczej, komentując zbliżające się wybory prezydenckie. Dodał, że bez współpracy poszczególnych organów "nie uda się przeprowadzić uczciwych i sprawnych wyborów". To pierwsze tak zdecydowane stanowisko PKW w tej sprawie. Szef PKW: Obawiam się, że w pełnym zakresie nie uda się przeprowadzić wolnych wyborów

>>> Rzecznik Praw Obywatelski zaapelował do ministra zdrowia o zmianę procedur dotyczących chowania osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. Rzecznik wystosował pismo w imieniu rodzin, które zgłosiły się do niego z prośbą o pomoc. RPO apeluje do ministra zdrowia: Wyślijcie rodzinie chociaż zdjęcie zmarłego

>>> Lekarze brytyjskiej służby zdrowia zostali ostrzeżeni, aby zwracali uwagę na rzadkie, ale niebezpieczne symptomy u dzieci. Objawy te mogą, ale nie muszą być związane z zakażeniem koronawirusem. Medycy nie wykluczają, że najmłodsi pacjenci cierpią z powodu niezidentyfikowanej infekcji. Wielka Brytania. Nowy wirus atakuje dzieci? Lekarze obserwują nietypowe objawy

>>> Były premier Donald Tusk opublikował nagranie, w którym informuje, że nie będzie brał udziału w "procedurze wyborczej" zaplanowanej na 10 maja i przedstawia swoje powody. - Chciałby usłyszeć nie rekomendacje pana Sasina, że jego procedura jest bezpieczna pod względem zdrowotnym. Jest dziś ostatnią osobą, która kojarzy mi się z bezpieczeństwem - powiedział. Tusk wydał oświadczenie ws. wyborów. "Nie będę uczestniczył. To nie ma z wyborami nic wspólnego"

>>> Jarosław Gowin poinformował, że "wszystko wskazuje na to, iż w ciągu kilkunastu miesięcy 70 proc. Polaków będzie nosicielami koronawirusa.  Cieszę się, że mamy zabezpieczone ponad 1 mln testów kupionych za granicą. Jednak trzeba jak najszybciej je uzupełniać, a z czasem zastępować polską produkcją - mówił w Sejmie, prezentując założenia programu "Bezpieczny Obywatel". Gowin: Wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilkunastu miesięcy 70 proc. Polaków będzie nosicielami

Więcej o:
Komentarze (217)
Drugi najtragiczniejszy dzień epidemii. Szef PKW przyznaje, że wybory mogą nie być wolne [NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 53 razy 45

  Bez ofiar zwycięstwo tak nie smakuje, za mało spektakularne. A po trupach to już tradycja, rzecz święta.

 • doradca02

  Oceniono 35 razy 33

  A Maliniak podobno mówił,że się epidemia się " wypłaszcza ' ; wróć ,to nie on tylko Płaszczak mówił ,że się wypłaszcza. To znaczy ,że nie on się wypłaszcza tylko ten koronawirus.

 • tomasz.rey

  Oceniono 30 razy 30

  ale co ma szef PKW do gadania skoro karakan każe mu lizać swoje buty?

 • rlnd

  Oceniono 35 razy 29

  Szybciutko na wybory, jeszcze za mało nas umarło, Moloch z Mickiewicza wciąż nienasycony.

 • wicipinski

  Oceniono 25 razy 25

  Mnie ciekawi jak komisje wyborcze, ubrane w odzież ochronna, w maseczkach, goglach, kombinezonach i rękawiczkach będą otwierać pakiety i sprawdzać ich zgodność ze spisem? Na moim osiedlu, potencjalna liczba pakietów to 7000. Przecież to będzie trwało tygodniami.
  Kolejne moje pytanie co się stanie ze spisem wyborców dostarczonym poczcie po wyborach? Kto będzie miał nad tym kontrolę?
  Kolejna kwestia to osiedle domków jednorodzinnych, które stoi przy ulicy bez nazwy i numerów? Skąd listonosz będzie wiedział który domek jest pusty, a który zamieszkały i ile pakietów w nim zostawić?

  To tylko kilka z kilkudziesięciu nurtujących mnie pytań, na które nie spodziewam się odpowiedzi od zbrodniarzy konstytucyjnych.

 • byczakrrew

  Oceniono 26 razy 24

  no cóż. teraz w trosce o zdrowie i życie obywateli kc pis sam wypełni i wyśle karty wyborcze.
  naród z partią, partia z narodem

 • magda_breslau

  Oceniono 27 razy 23

  Czy Biuro Polityczne Partii ustalilo juz,

  jak policzy glosy Polonii z Wielkiej Brytanii, irlandii, Stanow itd, itp.?

 • justas32

  Oceniono 28 razy 22

  Grunt że nikt nie zna prawdziwych danych bo testów się robi mało a lekarzy badać nie wolno. Aby do wyborów - po trupach wyborców ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX