Władysław Kosiniak-Kamysz z szansami na drugą turę w wyborach? Zgorzelski: Są ważniejsze rzeczy

Piotr Zgorzelski z PSL przekonywał w Porannej rozmowie Gazeta.pl, że wybory są na dalekim miejscu i aktualnie kluczowe jest zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. - Apel Władysława Kosiniaka-Kamysza, aby środki, które ktoś zamierzał wpłacić na kampanię kierować na walkę z epidemią, myślę że pokazują, że dobiegnięcie do tej mety w rankingu, czy w starcie kandydatów, nie jest jego najważniejszym celem - mówił.

- Władysław Kosiniak-Kamysz jest aktualnie chyba we wszystkich sondażach drugi. To jest, jakby nie patrzeć, bardzo chłodno, bardzo dobry wynik. Co prawda pan o takim scenariuszu mówił już od tygodni. To się teraz realizuje, póki co w sondażach. Może PSL-owi, mimo tego, że pan mówi, że wybory trzeba przesunąć, PSL-owi jednak są te wybory, już teraz, tak de facto na rękę? - pytał prowadzący rozmowę Jacek Gądek. 

- My mówimy, że wybory stoją na kolejnym, dalekim miejscu. Najważniejsze jest zadbanie o zdrowie, o życie. Najważniejsze jest odmrożenie gospodarki nie w postaci otwierania lasów, które za chwilę będą zamykane ze względu na suszę, tylko pokazania przedsiębiorcom planu z datami. Ludzie chcą mieć daty. Nawet gdyby te daty miały być zmieniane, ale chcą do tego po prostu się przystosować. Wybory na plan dalszy - podkreślał polityk PSL. 

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz z szansami na drugą turę? "Są ważniejsze rzeczy"
Sztab zawiesił swoją kampanię wtedy, kiedy była największa fala koronawirusa. Wolontariusze nasi pracowali pomagając w domach pomocy społecznej, w szpitalach. Apel Władysława Kosiniaka-Kamysza, aby środki, które ktoś zamierzał wpłacić na kampanię kierować na walkę z epidemią, myślę że pokazują, że dobiegnięcie do tej mety w rankingu, czy w starcie kandydatów, nie jest jego najważniejszym celem. Jego najważniejszym celem jest to, aby ustabilizować przede wszystkim sytuację zdrowotną. Jest w końcu lekarzem. Żeby gospodarka mogła ruszyć, a wybory przeprowadźmy wtedy, kiedy nie będzie to zagrażało życiu i zdrowiu Polaków

- tłumaczył Piotr Zgorzelski. 

Więcej o:
Komentarze (55)
Władysław Kosiniak-Kamysz z szansami na drugą turę w wyborach? Zgorzelski: Są ważniejsze rzeczy
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 16 razy 12

  nawet mógłbym i na Władysława Kosiniaka-Kamysza zagłosować, żeby tylko już więcej nie oglądać i słuchać Maliniaka - tego kaczego czopa z długopisem

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 8

  Przecież oni nawet NIE przewidują "drugiej tury". No bo JAK w zaledwie dwa tygodnie - a w zasadzie w tydzień - bo liczenie głosów z pierwszej tury MUSI trwać, wydrukować przygotować KOLEJNE 30 milionów pakietów i je rozprowadzić? Nawet wyposażony w drony "Amazon", zesr.ał by się i nie dał by rady tego rozprowadzić... :-)

 • chi-neng

  Oceniono 8 razy 6

  To mam nadzieję, że TĘ POCZTOWĄ FARSĘ , jaką Wam JK i jego marionetki gotują na maj, Kamysz –Kosiniak, jego cala frakcja, jak i cala opozycja, potraktują JAKO FARSĘ POCZTOWĄ, która są, A NIE WYBORY, i będą wspólnie BOJKOTOWAĆ.

 • marymania

  Oceniono 14 razy 6

  Kosiniaka-Kamysza nie interesują w ogóle wybory prezydenckie, i dlatego w nich nadal kandyduje? To ma być taki żart?

 • fakiba

  Oceniono 7 razy 5

  Duda ma wygrać w pierwszej , drga tura nie jest brana pod uwagę , a co będzie jak do niej dojdzie , co pisory wtedy zrobią ?

 • fakiba

  Oceniono 10 razy 4

  Każdy będzie lepszy niż Maliniak .

 • an_ma_o

  Oceniono 7 razy 3

  a ja tam na kosiniaka chyba bym zagłosował ...tak w sumie rozsądny gościu aż nie pasuje do polskiej sceny politycznej...

 • dave1919

  Oceniono 2 razy 2

  .

  .JACEK GĄDEK I JEGO AKTYWNA PRACA DZIENNIKARSKA NA RZECZ ZWYCIĘSTWA PISu
  - TO ZERO CODZIENNIE ATAKUJE PLATFORMĘ

 • marcin5050

  Oceniono 6 razy 2

  a nie można tak koło 3 nad ranem przegłosować pana Dudę? I tak wiadomo, że jeśli nawet miałby przegrać to i tak wygra, to po co tracić czas , nerwy, koszta, zdrowie głosujących?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX