Kard. Nycz: Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego zostaje bezterminowo zawieszona

Kardynał Kazimierz Nycz ogłosił, że beatyfikacja Prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego zostaje bezterminowo zawieszona. Decyzja ta zyskała akceptację Stolicy Apostolskiej.

Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego miała odbyć się 9 czerwca w Warszawie, jednak ze względu na pandemię koronawirusa postanowiono ją przełożyć. Kardynał Kazimierz Nycz poinformował, że są dwa powody takiej decyzji.

- Jeden powód to jest zdrowie i życie ludzi, troska o nie jest naszym obowiązkiem i w związku z tym jest niemożliwe dzisiaj zrobić beatyfikację. A drugi powód jest ten, że kardynał Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, jest osobą wielką, znaną i ludzie mają prawo uczestniczyć w tej uroczystości licznie i to zarówno Polacy z wszystkich diecezji, jak i goście zagraniczni, Polacy mieszkający za granicą, co teraz nie byłoby możliwe - powiedział kard. Kazimierz Nycz

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego zostanie przeprowadzona w sposób "podniosły", ale "skromny"

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego została zawieszona bezterminowo. Episkopat Polski zapewnił, że uroczystość zostanie zorganizowana po ustaniu pandemii koronawirusa i odbędzie się w Warszawie "w sposób godny i podniosły, a równocześnie skromny i uwzględniający przewidywane skutki pandemii". Ma ona zostać przygotowana we współpracy z władzami państwowymi oraz władzami Warszawy. Zapytany o to, czy możliwe jest, aby beatyfikacja kard. Wyszyńskiego odbyła się jesienią,  kard. Nycz stwierdził, że nie będzie szafował datami i że trzeba liczyć się z tym, że uroczystość może zostać przeniesiona nawet na rok 2022. 

Zobacz wideo Czy Polska jest świeckim państwem? Postanowiliśmy zapytać. Odpowiedzi były bardzo zbliżone
Więcej o: